O blogu

Bianka blog to miejsce stworzone dla uważnych obserwatorów otaczającego świata,
którzy potrafią myśleć ‘pod prąd’ i nie boją się wyzwań spraw, które wykraczają poza utarte schematy, zarówno w kwestiach dotyczących  tu i teraz,  jak i tych ostatecznych.
Zapraszam, Bianka.

Jako, że uznałam, ze lepszy w klimacie tego bloga będzie mój autoportret z bardzo wczesnej młodości, to wkleiłam go, zamiast aktualnej fotografii.  Obraz olejny, namalowany jeszcze za czasów, gdy byłam zdeklarowana ateistką, no ale oczami duszy, niejako proroczo, widziałam się w takim stroju z epoki wczesnego chrześcijaństwa! 🙂

Biankablogportret

Information for Visitors of my blog: Please,DO NOT LIVE an advertisement here. All comments with it will be removed.

 

18 komentarzy do “O blogu

 1. Witam….
  obserwuję tematy podobne jak te zawarte w Twoim blogu i chciałbym rozszerzyć swoją wiedzę. Pozdrawiam.
  Piotr

  1. Witaj,
   -mam nadzieje, ze tematy tu poruszane Cię zainteresują.
   Zapraszam do czytania i pozdrawiam.

  1. Witaj
   Wierzę, że Biblia przekazuje prawdę o Stwórcy i Jego stworzeniu, więc to determinuje moje poszukiwania w odkrywaniu tej prawdy i prezentowanie tego, co w moim odczuciu może okazać się istotne, w rozpoznawaniu gdzie tkwi fałsz, i jakie są cele tego dziejowego zwiedzenia, którego siła i powszechność wdarła się nawet tam, gdzie najmniej przecież powinna – bo do środowisk chrześcijańskich. Biblia i obserwacje, które potwierdzają prawdziwość jej objawienia – i ile wie się już na co zwrócić uwagę, przekonują mnie – a także wielu innych, zdeterminowanych do szukania prawdy o świecie poszukiwaczy, iż nie ma potrzeby iść na kompromisy z zafałszowywanym obrazem świata.
   Pozdrawiam

  1. Gdy miałam osiem lat tata powiedział mi, że ‘nie ma Boga, tylko jest kosmos i gwiazdy’ i mu uwierzyłam. Świadome poszukiwanie Boga rozpoczęłam jako osoba dorosła.
   Dziękuję za miłe słowa, chociaż to nie moja zasługa. Talenty to dar, z którym się rodzimy, i które odkrywamy i rozwijamy, jeśli jest to możliwe.
   Pozdrawiam

   1. Witam 3
    Czyli jednak to nie religijne wychowanie, ale samodzielne poszukiwanie Sensu. Czy jednak nie doszłaś w tym do ściany opowiadając się np. za płaską Ziemią?
    pzdr

    1. W docieraniu do prawdy o Bogu, świecie i życiu można zarówno kręcić się w kółko, jak i stanąć przed ścianą, której nie da się sforsować o własnych siłach. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, potrzebny jest Bóg, który wie, jak mają się sprawy naprawdę, bo jest Stwórcą. Dla tych, którzy zdecydują się zaufać Bogu, część odpowiedzi staje się dostępna już teraz, ale odpowiedzi na wszystkie pytania, które chcielibyśmy zadać, czekają na ten wspaniały moment spotkania z Nim w wieczności. Samo myślenie o tym jest już wystarczająco pozytywnie ekscytujące, aby nie stresować się nad miarę kwestiami, na które ludzie dobrej woli nie mają żadnego wpływu, a które narastają, doprowadzając ten świat nieuchronnie, do spełnienia wszystkich zapowiedzi, którymi dzieli się z ludzkością Biblia.

     Dedukuję, że skoro trafiłeś tutaj, nurtują Cię tematy, którymi się tu dzielę z Gośćmi mojego bloga.Czy mógłbyś pokrótce o tym napisać?

 2. Szukałem czegoś o zwolennikach płaskości. Okazuje się, że jednak część z nich to osoby zupełnie dosłownie interpretujące Biblię. Czy w takim razie jak pewien radiosłuchacz głębokiej wiary uważasz, że serce jest siedliskiem uczuć?

  1. Czy to znaczy, że bardziej niż samym tematem, jesteś zainteresowany wierzeniami osób, które się nim interesują? Interpretacja Biblii podlega tym samym zasadom, co interpretacja każdego tekstu starożytnego, z uwzględnieniem tego, co dany tekst oznaczał dla osób współczesnych temu tekstowi, i z uwzględnieniem znaczenia dosłownego w pierwszej kolejności, a dopiero gdy znaczenie dosłowne staje się niemożliwe stosuje się odczyt z uwzględnieniem symboliki ( również z danej epoki).

   Serce według tego, co można wywnioskować z tekstów Biblii, to miejsce zamieszkiwania ducha i duszy człowieka, które można przyrównać do kwatery głównej naszego ja, skąd pochodzą wszystkie intencje, myśli, następnie działania. Biblia objawia, że człowiek jest istotą złożoną z ducha duszy i ciała (wzajemnie na siebie oddziałujących), i że nikt nie wie, kim jest człowiek, jak tylko duch, który w tym człowieku jest.
   Poprzez akt nowego narodzenia, duch wierzącego w Chrystusa staje się ożywiony przez usprawiedliwienie i dzięki temu wierzący zostaje uzdolniony do nowego życia, które podoba się Bogu.

 3. Nie potrafię już wierzyć jak dawniej. Wartości etyczne, z których wiele można znaleźć w Biblii są wciąż mi bliskie, ale kieruje się teraz humanizmem i racjonalizmem.
  Pzdr

  1. Wiara, aby mogła być trwała musi być budowana na właściwym fundamencie, inaczej będzie to jak budowanie domu na piasku, i chodzi o wiarę dobrze ukierunkowaną – czyli na Syna Boga Jezusa Chrystusa.Wierząc w Chrystusa, którego Słowo Boże określa również kamieniem węgielnym, a więc tym pierwszym, od którego rozpoczyna się budowę, mamy ten jedyny, uznany przez Boga Ojca, właściwy fundament wiary, która może następnie wzrastać, na objawieniu tego Słowa.
   Idee humanizmu i racjonalizmu, które odwołują się do odkrywania prawdy tylko siłami ludzkimi i poszukiwaniami filozoficznymi, a więc nie opierającymi się na objawieniu Boga, ale na wysiłkach ludzkiego umysłu, nie są w stanie udzielić tych odpowiedzi, które są poszukiwane, bo dotyczą sfery rzeczywistości, powstałej ze świata duchowego, tego niewidzialnego i niemożliwego do badania ‘szkiełkiem i okiem’. Tutaj trzeba zaufać Stwórcy i Jego Słowu, w którym ta natura świata, w którym egzystujemy została objawiona, bo jak jest napisane w Liście do Hebrajczyków 11:3. Przez wiarę poznajemy, że światy zostały ukształtowane słowem Boga, tak iż to, co widzialne, nie powstało ze świata zjawisk.

 4. “wspaniały moment spotkania z Nim w wieczności. Samo myślenie o tym jest już wystarczająco pozytywnie ekscytujące:

  Z psychologicznego punktu widzenia to Twoja postawa jest optymalna, żyjesz tą Nadzieją i raczej nie będziesz zawiedziona..

  1. Z biblijnego punktu widzenia wiara chrześcijańska pozwala mieć stuprocentową pewność obietnic Boga, zawartych w Jego Słowie. Biblia ujmuje to tak, w liście do Hebrajczyków 11:1
   A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy.
   To pewność tego samego rodzaju, jak oczywistym jest, że po nocy następuje dzień.
   Odejście od prawdy biblijnej, wypaczyło i zdeprecjonowało to prawidłowe znaczenie wiary, dlatego współcześnie wiara kojarzy się z kupowaniem kota w worku, lub zabobonem.

  1. W biegu do wieczności, każdy wierzący powinien skupić się na celu, nie porównując do kogokolwiek, bo jak jest napisane: Gal. 6:4Każdy zaś niech bada własne postępowanie, a wtedy będzie miał uzasadnienie chluby wyłącznie w sobie samym, a nie w porównaniu z drugim.5. Albowiem każdy własny ciężar poniesie.

 5. Witam, mam pewne pytanie odnośnie płaskiej ziemi, ale nie wiem czy ta strona jeszcze działa, ponieważ widzę, że ostatnie wpisy były kilka lat temu.

  1. Kilka lat temu rozpoczęłam prowadzenie tego bloga, gdzie w miarę możliwości regularnie umieszczam tematy związane z różnymi zagadnieniami. Jeśli chodzi o temat płaskiej ziemi, to w moim odczuciu, zamieściłam tu wystarczający materiał informacyjny, oraz pomocny zainteresowanym,w dalszych samodzielnych poszukiwaniach, a ostatni mój wpis wpis na blogu, był opublikowany 16. 10.22, , a więc nie tak dawno temu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *