Polecam

c.d. Ivan Panin i jego odkrycie
Panin był tym, który zwrócił uwagę świata na gematrię, czyli przydzielanie liczbowych wartości literom, co oparte jest na greckich i hebrajskich systemach liczbowych. Na przykład, numeryczna wartość imienia Jezus to 888. Ponadto, liczbowa wartość innych imion Jezusa (np. Chrystus, Zbawiciel, Mesjasz, Pan, Syn Człowieczy i Prawda) są podzielne przez 8. Dla porównania, wszystkie imiona szatana są mnożną liczby 13. W hebrajskim liczbowa wartość nazwy szatan to 364 (13×28), a w greckim 2197 (13x13x13). Inne przykłady: Belzebub (13×46), Belial (13×6), smok (13×75), wąż (13×60) i tak dalej…

Niektórzy autorzy, jak E. W. Bullinger, zbadali znaczenie wielu różnych liczb. Na przykład liczba 13 wpleciona jest w I Mojżeszową 1:2, ponieważ w hebrajskim oryginale wers ten odzwierciedla „rozdźwięk”. Tak samo, werset 3 ma swój własny wzorzec, lecz tym razem użyte są liczby 13 i 11. Wprowadzenie na tym etapie liczby 11 jest stosowne, gdyż tutaj Bóg powiedział, “„Niech się stanie światło””. Liczba 11 oznacza „instruowanie” lub „objawienie”, a światło potrzebne jest każdemu, kto chce zobaczyć, czy zostać poinstruowany!

Jeśli ktoś zmieniłby te pisma, matematyczna struktura zostałaby złamana. Innymi słowy, Biblia ma swą własną pieczęć dla kontroli, ochrony i udowodnienia samej siebie. Żadne inne „święte pismo” w religiach świata nie pokazuje czegoś takiego. Bóg obiecuje, że zawsze będzie ochraniał Swoje Słowo (MATEUSZA 5:18; 1 KRÓLEWSKA 8:56):

    “„Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą”.” MATEUSZA 24:35

WNIOSEK
Żadna książka, jaka kiedykolwiek i w jakimkolwiek języku została napisana przez człowieka, nie dorównuje wysoce skomplikowanej i logicznej strukturze 66 ksiąg Pisma Świętego. Nie ma wątpliwości, że tylko najwyższa inteligencja mogła napisać tę księgę ksiąg. Powyższe przykłady pokazują tylko kilka z matematycznych wzorów w Bożym Słowie i wiele jest nadal do odkrycia (Izajasza 55:8-9; 1 KORYNTIAN 13:12). Pomyśl o tym, a dojdziesz do wniosku, że faktycznie Biblia jest Słowem Bożym adresowanym do człowieka.

(..) Biblia objawia dzieła Boga względem ludzkości, wyjaśnia przeszłość i przepowiada przyszłość. Ponad tym wszystkim są dzieła jednej Osoby, Jezusa Chrystusa.

On, który jest doskonały, został przybity do krzyża w zamian za grzechy winnego i zepsutego rodzaju ludzkiego. Chrystus przelał swoją krew za twoje osobiste grzechy i lekceważenie Bożego prawa.

Mówi: “„… Ja jestem droga i prawda i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie”.” JANA 14:6

Tylko przez Niego, Jezusa Chrystusa możesz przenieść się ze śmierci do żywota. Ale Jezus przykazuje poczynić następujące kroki, aby znaleźć zbawienie:

    “„A Piotr do nich: Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego. Obietnica ta bowiem odnosi się do was i do dzieci waszych oraz do wszystkich, którzy są z dala, ilu ich Pan, Bóg nasz, powoła”. “DZIEJE APOSTOLSKIE 2:38-39

Pokuta, chrzest i otrzymanie Ducha Świętego to wyznaczone przez Boga biblijne warunki dla każdej osoby, by mogła otrzymać życie wieczne. Pokuta oznacza wewnętrzny powrót do Boga i odwrócenie się od swego starego życia; chrzest przez całkowite zanurzenie w wodzie, symbolizuje pogrzebanie dawnego grzesznego życia.

Kiedy osoba otrzymuje dar Ducha Świętego, przyjmuje Chrystusa i wieczne zbawienie potwierdzone znakiem mówienia w innych językach. Zobacz również DZIEJE APOSTOLSKIE 2:4.

Te kroki posłuszeństwa wobec Bożego Słowa pieczętują akt narodzenia się na nowo, tak jak opisane jest to w Biblii. Nigdy nie zapomnij, że któregoś dnia staniesz przed tronem Boga i zdasz sprawę ze swojego życia. Każdy moment życia zostanie ci przypomniany i zostaniesz z niego rozliczony. Bóg chce cię zbawić i wzywa cię do pokuty i posłuszeństwa wobec Jego Słowa.

źródło

*********************************************************

c.d.  Odyseja kosmiczna 1997..
Jeden z kosmonautów  zwierza się w 9 minucie 19 sek.:
Chciałem otworzyć okno, zwykły ludzki odruch, zdałem sobie sprawę, że okna nie otworzę.Cały mój świat skurczył się do rozmiarów tej maleńkiej stacji.
Rodzi się pytanie: czy takie ludzkie odruchy, typu ‘otwieranie okien w kosmosie’ nie powinny  być ‘przećwiczone  psychologicznie’ na ziemi?.

Zaczęło się gaszenie, zużyliśmy 5 gaśnic, wszędzie para i dym , nie widać światła latarki, przez te opary widać raptem na pół ręki. Nie ma czym oddychać, kosmonauci nie rozpoznają kolegi z odległości pół metra.
Pada rozkaz: natychmiast nałożyć maski przeciwgazowe(..) Mimo śmiertelnego niebezpieczeństwa – znowu pada rozkaz i wszyscy zdejmują maski.11.39 Oddychają z trudem. Kapitan rozdaje respiratory, skład powietrza.. wrócił do normy – o tym opowiada pan z kamienna twarzą w minucie 12.15. Powołano komisję.
Do rana dym zupełnie się rozwiewa.. 12.23 Można bez obaw oddychać, zapach spalenizny utrzymuje się tylko w ognisku pożaru.12.28 Ziemia zleca kosmonautom relaks. 12.31 i w miarę możliwości drzemkę.Weź tabletkę i spróbuj zasnąć.Najważniejsze żebyś się wyspał. Zalecana jakaś tabletka , lub 3 waleriany, .. Uspokój się i śpij..12.55

Myślę, że każda gospodyni domowa, której przynajmniej raz w życiu przypalił się garnek, też musi się uspokoić, gdyż wie że kolokwialnie nazwany ‘zapachem’, smród spalenizny, nie utrzymuje się ‘tylko w miejscu przypalenia’, ale spalenizną czuć dosłownie w całym mieszkaniu, nawet, jeśli otworzy się okno!! Ten smród utrzymuje się bardzo długo, a pomieszczenie musi się wietrzyć i to na przestrzał, aż do czasu, gdy fetor spalenizny zupełnie uleci.

A teraz clue: centrum kierowania lotem  upewnia się, że na stacji można mieszkać i pracować, ale kosztów awarii nie zna jeszcze nikt, ani w kosmosie, ani na ziemi..13.05.

Wiadomo, że jeśli chodzi o koszty, to nikt nigdy nic nie wie.

Następnie część załogi udaje się na ziemię, kapitan mówi: mieliśmy wrażenie, że coś zaniedbaliśmy. Zostawiliśmy chłopaków na nie w pełni sprawnej stacji  – a część zostaje i to nie koniec awarii, bo teraz psuje się agregat i dowiadujemy się, że za kilka dni nie będzie czym oddychać, bo agregat jest właśnie urządzeniem wytwarzającym tlen.
Pech nie opuszcza kosmonautów, bo znowu coś się psuje i okazuje się, że sprzęt awaryjny.

Tymczasem na ziemi ekipa sprawdza, dlaczego pojemnik z tlenem się zapalił i okazuje się, że to nie wina kosmonautów, ale wadliwego pojemnika, więc kosmonauci mogą używać tlenu, a kapitan (jakiś inny, jeden już zszedł z pokładu) stwierdza, że jest powietrze więc da się żyć, ale po trzech dniach na stacji panuje pustynny żar, dochodzi do – uwaga 48 st.C., a dopuszczalna temperatura to 28  stopni C.
Atmosfera w stacji, jak w łaźni tureckiej, tyle, że nie ma gdzie zaczerpnąć świeżego powietrza, a aparatura ociekała wodą, a w szkole uczą, że urządzenia elektryczne powinny być suche, a tu były zalane wodą, ale pracowały.

Tutaj proponuję przerwę i sprawdzenie, jak długo człowiek jest w stanie wytrzymać w takich temperaturach!, zanim się ugotuje na twardo.
Dalej słyszymy:Kosmonauci znaleźli rozwiązanie! Po prostu się rozebrali i pracują w samych spodenkach!
Po prostu nie mogę wyjść ze zdumienia, bo  czy nie powinno w takiej temperaturze dojść do udaru cieplnego i to w krótkim czasie?
‘Jeżeli rozgrzanie przekroczy określoną wartość (tolerancja upału), wewnętrzna ciepłota ciała gwałtownie rośnie, co w stosunkowo krótkim czasie prowadzi do śmierci z powodu udaru cieplnego.’ (wikipedia)
Następnie dowiadujemy się, że to była tragikomiczna sytuacja i kosmonauci śmiali się przez łzy.

W międzyczasie trwają zupełnie inne prace, pod przewodnictwem zupełnie innego programu kosmicznego, mianowicie kosmonauta Jerry, ubrany zupełnie inaczej, niż rozebrani kosmonauci radzieccy, bo w niebieski suit ze znaczkiem nasa, sprawdzał, jak rosną rośliny w kosmicznej oranżerii, prowadzi eksperymenty i robi zdjęcia ziemi,  ale radzieckim kosmonautom, uwijającym się jak ‘hydraulicy z administracji’,   zaczyna się to nie podobać, że sami muszą szukać wycieku, który na dodatek jest bezwonny i bezbarwny, ale silnie toksyczny. Najwyraźniej do Huston pogłoski o wycieku etylo-glikolu,  nie dochodzą i Jerry może spokojnie zajmować się swoimi sprawami. Radzieccy kosmonauci zaczynają się już wkurzać, zwłaszcza, że ekipa na ziemi ich popędza, tak, jakby się obijali. Słyszymy, że organizmy kosmonautów są zatruwane dwutlenkiem węgla ( jednak Jerry chyba jakoś sobie z tym radzi).

Następnie jest powiedziane, że gimnastyka na stacji to rzecz święta i kosmonauci codziennie się gimnastykują, ale tym razem ćwiczeń zabroniono, bo to oznaczałoby zużycie więcej tlenu. Kosmonauci dostają jasny prikaz z ziemi: oddychać rzadziej i zapomnieć o gimnastyce. Etylo-glikol litrami wycieka z rur, kosmonautów boli głowa z nadmiaru dwutlenku węgla, swędzi skóra, puchną oczy; zastanawiam się czemu zatem są oni w spodenkach, zamiast wskoczyć w kombinezony? Inny komandir, który  przeszedł do  innego modułu, zahaczył głową o ‘kroplę’ etylo-glikolu, wielkości wiadra.. Nasa straszy, że jak nie naprawią usterki, to wycofają Jerry’ego i nie poślą więcej wahadłowców.
Po tej reprymendzie dwóch radzieckich kosmonautów  cudem znajdują usterkę!

Potem się dowiadujemy, że usterki na stacji , to nic dziwnego, bo wiele urządzeń na stacji  przekroczyło swoją żywotność, gdyż stacja ma swoje lata.. (po naszej stronie muru mogliśmy kupić takie wyjaśnienie, gdyż wystrój i wygląd stacji,jak na tamte lata przypominał rodzime zapyziałe kotłownie, a do takiego widoku byliśmy przyzwyczajeni.) Dlatego kosmonauci dostają nowy prikaz, zaniechać eksperymentów i zacząć poważny remont stacji. Kosmonauci  nie bacząc na zdrowie, szukają milimetrowych przecieków, z którymi na ziemi musieliby radzić sobie hydraulicy z mikroskopem! W całej stacji wykrywają ich kilkadziesiąt, aż dziw bierze, że nikt nie pomyślał, że to jakaś ‘dywersja’!  Ale do końca kwietnia ( nie pamiętam w jakim miesiącu zaczęły się te remonty) wszystko zostało naprawione. Temperatura wróciła do normy i teraz, dla odmiany kosmonauci zaczęli marznąć! Jak  mówi jeden z nich: ‘Okutaliśmy się  wszystkim, co było pod ręką, trzęśliśmy się z zimna’ . Widzimy jako ilustracje kosmonautę w śniegowcach, jak z ‘Emu’, i w krótkim rękawku. Musi zatem wiać od spodu. Ziemia twierdzi, że kosmonauci mają ze 32 stopnie C.
W każdym razie dalej słyszymy, że do maja reszta usterek jest naprawiona i Rosjanie zapewniają Amerykanów, że na Mirze można bezpiecznie mieszkać i pracować. Nasa niedowierza i waha się, czy wysłać kolejnego wahadłowca z kosmonautą. A decyzję, czy lecieć nasa pozostawia  swemu kosmonaucie – a  kosmonauta chce lecieć.

Potem mamy relację tego amerykańskiego kosmonauty , który mówi po rosyjsku, jakby się  w Bajkonurze urodził. Panowie i tym razem jedna pani, lecą wahadłowcem, a przynajmniej na to wygląda, że lecą. prom dokuje do stacji , po dwóch dobach.
Tak mnie zastanawia, gdzie właściwie była ta stacja , skoro wahadłowiec dwie doby do niej leciał?
Potem widzimy ‘rodzinne’ scenki wymieniania się kosmonautów naszywkami i czapkami.

Następnie amerykański kosmonauta opowiada , jak wahadłowiec dochodził do stacji od dołu, pokazuje to takim ruchem, jakby wahadłowiec był umieszczony w windzie. (oj, coś mi tutaj nie gra..).. ale  słuchajmy dalej, kosmonauta widzi stację na tle czerni kosmosu ( a nic nie mówi o gwiazdach) Wahadłowiec przywiózł między innymi ‘duży zapas wody‘ – czyli obecnie jest postęp, bo na ISS mamy filtrację wody, która już jest, uzupełniana o ekstrementy, które się filtrują za pomocą czaga-czaga). O tym, jak siusiano i załatwiano inne potrzeby, w latach  90-tych na stacji kosmicznej, nie było w tym materiale mowy

Następnie mamy wspomnienia żony jednego z kosmonautów,  opowiada o wideo-konferencji i wsparciu.
No a teraz mamy relację o najgorszej z możliwych katastrof, bo dehermetyzacji, przy,jak to powiedziano, prostym ćwiczeniu dokowania ręcznego. Ze stacji uchodzi powietrze przez szczelinę. Na ziemi szok. Pokazano, jak panowie, którzy wyglądają na poważnych dyrektorów kombinatu, rozmawiają przez telefon.
No  i dowiadujemy się, że ziemia jest bezsilna, bo przy operacji dokowania ręcznego wszystko zależy od jednego człowieka, tego, który kieruje statkiem. Ale kosmonauci instalują konsole sterowniczą i operator ma wrażenie, jakby siedział w statku i nim bezpośrednio kierował.

My patrząc na to, co nam pokazują na  filmie  możemy mieć wrażenie, że  oglądamy sceny ze starego filmu sf. (Albo starej fabrycznej kotłowni). Kosmonauta kieruje statkiem, którego nie widzi, w miejscu, w którym miał być. Teraz kosmonauta twierdzi, że to straszne uczucie, gdy zbliża się ‘coś, co jest poza  jego kontrolą‘, chociaż przecież wcześniej dowiedzieliśmy się, że  konsola  umożliwia sterowanie  jakby siedziało się w statku..a potem ten radziecki kosmonauta wyznaje, że tylko BÓG wie, gdzie uderzy!..Potem wszystko nabiera jeszcze większego tempa. Jeden z kosmonautów kopnął ( niechcąco) kolegę, który trzymał drążek, kosmonauta  stęknął: – ehh!.., drążek wypadł, a 6 tonowy statek transportowy zderzył się ze stacją, z prędkością 10 km /h. Zgnieciony jest jeden kolektor słoneczny, a korpus stacji przebity.Powietrze uchodzi.

Następnie mamy migawki z lat 70- gdy zginęło w podobnej sytuacji 3 kosmonautów ze statku sojuz 11, widzimy, jak reanimują na trawie 1 z kosmonautów, robiąc mu  masaż serca, a on tak wygląda, jakby od dłuższego czasu leżał na marach..34.57

Wracamy do relacji kosmonauty amerykańskiego, oczywiście po rosyjsku, który opowiada o tym zderzeniu, a w tle widzimy makietkę ziemi.
Kosmonauta radziecki nie spuszcza oka ze strzałki, która zbliża się do wartości krytycznej i w tym właśnie momencie ziemia nawiązuje łączność. Kosmonauta melduje , z zaskakującą dokładnością, gdzie uderzył statek i co zostało zniszczone. Pada rozkaz, ‘iść po tlen’ .

Nieszczelność ma wielkość  1 rublówki, i ciśnienie spadnie  w przeciągu 29 minut, załoga straci przytomność i już nikt jej nie uratuje. W jaki sposób udało się ten mały przecież otwór tak szybko zlokalizować, skoro z wcześniejszej relacji wynikało, że lokalizacja innych wycieków zabrała kosmonautom  sporo czasu, tego na filmie nie powiedziano. Możliwe, że uderzenie wygięło blachę, która jak pamiętamy, jest cieńsza niż garnek i tak oto dziura została zlokalizowana?

Następnie widzimy kosmonautów walczących z plątaniną okablowania, które nie wiadomo dlaczego  zostało umiejscowione w tak nieprzepisowych, jeśli chodzi o procedury bezpieczeństwa miejscach, bo na styku niezależnych modułów stacji. 38.38
Kosmonauta amerykański , co prawda nie wierzył, że uda im się w 6 minut rozłączyć 18 nieprzepisowo podłączonych kabli, ale zamiast gderać,zaczął pomagać i udało się. Amerykański kosmonauta przyczynił się do ocalenia reszty załogi i dowódca pochwalił go Mołodiec! Teraz amerykański kosmonauta czuje, że może posiedzieć w kosmosie pół roku dłużej.
Następnie, po jakimś czasie przybywa, nowa załoga, a kapsuła z poprzednią załogą ląduje na ziemi – z kolejnymi problemami, bo się zepsuły amortyzatory. Nie rozumiem, dlaczego przy dostarczaniu nowej załogi, nie można było wziąć  na ziemię starej załogi, zamiast skazywać ją na twarde lądowanie ‘w kapsule’?

Na koniec ciekawe info, kosmonauci radzieccy z powodów zdrowotnych nie zostali zakwalifikowaniu do  dalszych programów kosmicznych, a narrator stwierdził, że może by tak nie było, gdyby nie musieli gasić pożaru na stacji kosmicznej i męczyć się miesiącami w skwarze, wdychać toksyczne wyziewy i dwutlenek węgla.

No, ale według tego, co wiadomo o temperaturze, w której człowiek może przebywać krótko, bo  trochę dłużej ,niż 20 minut, a kosmonauci przebywali – jak słyszymy – miesiącami, a następnie wdychali to, co powinno też ich zabić, a oni przeżyli, to czy przypadkiem  to nie znaczy, że są bardzo wytrzymali i się nadają?  Możliwe jednak, że są już za starzy (na inscenizowanie takich kosmicznych jaj).

Z filmu wynika, że to, co się w ogóle nie nadawało do tych misji kosmicznych, to sprzęt. Ale ten sprzęt nie wygląda w XXI wieku na  bardziej zaawansowany w technice, no chyba, że weźmiemy pod uwagę innowację zwaną soczewką ‘rybie oko’ i postęp w grafice komputerowej.

Na koniec słyszymy, że stacja MIR orbitowała jeszcze 44 miesiące i było na niej potem jeszcze 5 załóg. Misja dobiegła końca, jak podał narrator w 2001 roku, (tak się przypadkiem składa,  że to rok, w którym rozpoczęła się  ‘Odyseja kosmiczna’ S.Kubrick’a..) A potem widzimy sznurek, jakby meteorów, i komentator mówi, że to akcja sprowadzenia  stacji z orbity  na ziemię.. A UFO zwija papierki..

———————————————————————————————————————–

c.d o krwawych księżycach, zwanych TETRADĄ:

Epidemia wirusa Ebola zaczęła się zaledwie kilka dni, po tym gdy kometa Ison została ‘odparowana’ przez słońce, 28 listopada 2013, które było też Świętem Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych i było to zbieżne z żydowskim świętem Chanuka. Święto Dziękczynienia i Chanuka wydarzyły się w tym samym dniu w 2013 roku, która to sekwencja nie powtórzy się  przez  kolejne 75000 lat! Słowo Ison tłumaczone w języku hebrajskim oznacza katastrofę!

Obecne w latach 2014-2015 żydowskie krwawe księżyce wyświetlają bardzo niepokojące podobieństwa do tych, które miały miejsce  w latach 162 -163 n.e.

Król Salomon napisał w Księdze Kaznodziei:  1: 9 Kazn. 1:9
9. To, co było, znowu będzie, a co się stało, znowu się stanie; nie ma nic nowego pod słońcem.

Jezus ostrzegał również:
Mat. 24:37
37. Albowiem jak było za dni Noego, takie będzie przyjście Syna Człowieczego.

Historia krwawych księżyców się powtarza!

Epidemia wirusa ebola w 2014 – 2015, podczas krwawych księżyców, jest proroczym deja vu, z tym samym zjawiskiem, jakie miało miejsce  w latach 162 AD – 163 naszej ery, podczas której 1/3 Imperium Rzymskiego zginęło na skutek zarazy.

Wiadomość z dnia 03.10. 2014: w  3 szpitalach w Dallas i Waszyngtonie są teraz leczeni ludzi, którzy przylecieli do Stanów Zjednoczonych z Afryki Zachodniej, wiedząc, że zostali zakażeni wirusem ebola!

Męczeństwo chrześcijan w czasach Cesarstwa Rzymskiego oraz Żydów, zapoczątkowały krwawe księżyce, następnie  zaraza w czasach Antoninów, zdziesiątkowała Cesarstwo Rzymskie, zabijając 5 milionów ludzi. Wkrótce po 14 kwietnia 2014, po żydowskim święcie Paschy i pierwszym krwawym księżycu Tetrady, ISIS muzułmańscy terroryści zaczęli ścinać głowy chrześcijan w Iraku i Syrii , tak, jak zostało proroczo zapowiedziane  w Księdze Objawienia!

Obj. 20:4
4. I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.

(* Uwaga specjalna *) 14 kwietnia 2014 miała miejsce żydowska Pascha, podczas czerwonego księżyca i 08 października  2014 (czyli jutro) jest święto Sukkot. Zaćmienia mają miejsce, dokładne tak jak w latach 70 n.e. Pascha żydowska i Sukkot – Święto Namiotów, (czyli wystąpiła Tetrada, gdy wojska rzymskie zniszczyły II Świątynię żydowską i twierdzę wojskową w Masada, kończąc ponad 1000 lat panowania Narodu Izraela!

Jezus oświadczył, że na słońcu, księżycu i gwiazdach będą znaki, zanim przyjdzie ponownie!
Łuk. 21:25-27
25. I będą znaki na słońcu, księżycu i na gwiazdach, a na ziemi lęk bezradnych narodów, gdy zahuczy morze i fale.
26. Ludzie omdlewać będą z trwogi w oczekiwaniu tych rzeczy, które przyjdą na świat, bo moce niebios poruszą się.
27. I wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłoku z mocą i wielką chwałą.

Łuk. 21:36
36. Czuwajcie więc, modląc się cały czas, abyście mogli ujść przed tym wszystkim, co nastanie, i stanąć przed Synem Człowieczym.

W jaki sposób człowiek może stać się usprawiedliwionym i przygotowanym, aby stanąć przed Synem Człowieczym?

1 Tes. 5:9
9. Gdyż Bóg nie przeznaczył nas na gniew, lecz na osiągnięcie zbawienia przez Pana naszego Jezusa Chrystusa,

Jan. 3:16-18
16. Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

17. Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
18. Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.

na podstawie źródła

*******************************************************************************************

Posłuchajmy Sylvii Baker : jak do tego doszło, że zaczynając studiować biologię jako ewolucjonistka, skończyła je, stając się kreacjonistką.

**************************************************************************

Ciąg dalszy: spektakularne dowody na to, że ziemia NIE jest globem:

Z materiału zaprezentowanego  w VI części serii pt:  PŁASKA ZIEMIA , dowiemy się między innymi:
1. O czym wiedział Kolumb, a o czym nie wiedział i jaką wersję się przedstawia jako ‘oficjalną’.
2.Trochę dat ‘po kolei’, czyli  chronologia geograficzna.
3.Kilka cytatów z dzieła Kopernika  O obrotach sfer niebieskich, czyli świat ‘według Kopernika‘, a obserwacje dokonywane obecnie.
4.Tajemnicza śmierć Tycho Brache i jego ‘następca’ z okultystycznymi koneksjami rodzinnymi..
5. Extreme makeover historii.. czyli zmiany dostosowane do współczesnej mody kosmologicznej.
6. Ciekawa mapa świata z 1507 r. oraz inne z tego okresu, według teorii geocentrycznej Ptolemeusza.
Jeszcze jedna ciekawa mapa, już po podróżach  Kolumba i Magellana, i kolejna bardzo interesująca mapa (też taką mam w domu ) – z 1892 roku.. No i w końcu mapa-logo ONZ oraz używana w nawigacji obecnie – (Autorka filmu dodaje słowo ‘przypuszczalnie’ – a ja mogę potwierdzić, że w innych źródłach też  się już spotkałam z taką mapą do nawigacji morskiej i lotniczej, używaną współcześnie.
7.Co pokazuje nam zegar w Pradze z ‘ciemnych’ czasów średniowiecza?
8. Jak widział świat Rafael Santi i jak widzi to komputer  🙂
9.Prawdziwe przyczyny akceptacji modelu heliocentrycznego.
10.Jak do tego doszło, że podczas Reformacji wylano ‘dziecko z kąpielą’?
11. Jeszcze o  Tycho Brache i Keplerze, nie dowiedzcie się tego z podręczników szkolnych..
Do dygresji z 21.20: 1 , dodam tylko, że mężczyźni, czyli ‘ludzie’, o jakich mowa we fragmencie z filmu ilustracyjnego ‘Historia kształtu  Ziemi‘, są różnież odpowiedzialni za inne ‘wynalazki’, które im się podobają, takie jak na przykład wojny.
12. ‘Naukowe’ debaty i zakłady dżentelmenów  rodem z ‘coffee shopów’.. czyli, teoria heliocentryczna za 2 funciaki..( w tamtych czasach to ponoć sporo było ) Halley, Newton i hipoteza z jabłkiem..( coś to jabłko od samego początku przewija się przez historię ludzkości, i wygląda na to, że te od  Newtona też było nadgryzione..) Lecz , co tak naprawdę zmobilizowało Newtona do stworzenia teorii,  nad której wyjaśnieniem głowią się dzisiaj tęgie głowy, skoro prze 20 lat poprzestawał on, co najwyzej na konsumowaniu spadających z drzewa jabłek, bo przez ten czas nie zawracał sobie głowy hipotezami z jabłkiem w roli głównej?  Czyżby chodziło o to, o co zwykle, gdy nie wiadomo , o co chodzi.  Teorie i hipotezy, a co na to Biblia?
13.Ciekawe doświadczenie z magnesem.
14. Tycho Brache po raz kolejny  i jego model świata,  dziwna ‘zmowa milczenia’ .
15.Jaki rzeczywisty obraz gwiazd na nieboskłonie wynika ze zdjęć poklatkowych? Jakie fakty odnośnie Krzyża Południa są przed nami ukrywane? Kłamstwa jakimi jesteśmy karmieni pod przykrywką ‘faktów’.. Co mówią  nam dzienniki podróżników? Dlaczego pomiary dystansów pomiędzy  Australią, Am.Południowa i Afryka NIE pokrywaja się z oficjalnymi danymi?  PRAWDZIWA WIELKOŚĆ ZIEMI na podstawie obserwacji, zapisków i obliczeń żeglarzy z ksiązki: Zetetic Astronomy. Przykłady obliczeń. Obliczenia żeglarza Joshua Slocum’a który samotnie opłynął świat. Formalne i nieformalne zapiski z podróży kapitana Charles’a Wilkes’a, robine podczas rządowych ekspedycji na wodach południowych..Dlaczego loty samolotów nad terenami na południe od równika (na filmie są konkretnie wymienione), nie są wykonalne bez przystanków na tankowanie paliwa? Co mówią naoczni świadkowie? Gdzie tankują samoloty i jak to wygląda na mapach oficjalnej i na płaskiej ziemi? Antarktyda po drodze?.. Coś z nią nie tak na mapie. Project ‘Loon’ czyli interenet via balon albo ktoś nas robi w balona?
16. Odkrycie na dnie oceanu ( na moim blogu też o tym wspominam; film pt: Oceans floor).       16. Czaszki i szkielety olbrzymów i mutantów – dla widzów o mocnych nerwach!

Materiał dostępny na DAILYMOTION, pt: PŁASKA ZIEMIA. Część 6. Długa wersja uzupełniona. A WIĘC DLACZEGO UWAŻAM ŻE ZIEMIA JEST PŁASKA?

*******************************************************************************************

Ciąg dalszy tematu : Hide and seek czyli zabawa w ciuciubabkę.

Na co chciałabym zwrócić ze swojej strony uwagę widzów i słuchaczy tego wywiadu? Otóż po wysłuchaniu wielu relacji ze spotkań tych mniej oficjalnych, na tematy  tak zwanych innych gatunków, które ‘rezydują’  w naszym świecie, a których jest
według tych relacji od kilku do kilkudziesięciu, skłaniam się ku tezie, którą potwierdza na przykład Chuck Missler  absolwent Akademii Marynarki Wojennej USA, pracujący niegdyś jako inżynier w przemyśle lotniczym i komputerowych. Twierdzi on mianowicie, że te istoty, inne gatunki nie przyleciały do nas  z innych planet, ale są to byty demoniczne, o których mówi Biblia.

Podobnie uważał nieżyjący już Phil Shneider, który pracując w jednej ze stref podziemnych, sam stanął oko w oko z taką nieludzką istotą, i w jednej ze swych relacji podzielił się szczegółami z z tego wydarzenia, które o mało nie kosztowało go życie (komandos, który go uratował, zginął podczas tej akcji ratunkowej). ( w miarę czasu rozwinę ten temat).
Mówił też o równolegle rozwijającej się technologii, ukrywanej przed światem.

Osobiście skłaniam się ku tezie, że wszystkie sprawy jakie dzieją się pod Słońcem ( i to dosłownie), są tymi, które rozgrywają się pomiędzy potomkami Adama, czyli rodzajem ludzkim, a tym rodzajem, o którym mowa w liście do Efezjan. 6:12
12. Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich.

Biblia objawia również inne byty, niż ludzi, że byli  na świecie potomkowie aniołów,( którzy opuścili swoje mieszkanie, okręgi niebieskie), to hybrydy, giganci, które były na ziemi również po potopie, a także, w różnych formach żyją do dzisiaj. Przypuszczalnie siły demoniczne, zamieszkujące podziemia mają związek ze złymi duchami, które bezpośrednio schodzą z okręgów niebieskich, lub kiedyś zeszły i tam pozostają, oraz tworzą różnego rodzaju hybrydy, z gatunkiem ludzkim, a możliwe, że także pomiędzy sobą.

Zwiedzenie polega na tym, że ludzie naszych czasów, są skłonni wierzyć bardziej w ‘przybyszów z kosmicznych galaktyk i planet’, ‘podróże  na inne planety i astralne’,  a teoria ‘ziemi- globu’  jako  ‘malutkiego pyłku, wirującego wśród innych pyłków, w nieskończoności kosmosu’, bardzo takiej wierze sprzyja i czyni ją możliwą do przyjęcia przez umysły ludzi XXI wieku. Podwaliny pod taki system wierzeń, zostały położone kilkaset lat wcześniej.

Tymczasem starożytna Księga: Biblia; objawia nam zupełnie inny świat ten stworzony przez Boga, który nie ma nic wspólnego ze światem  wykreowany przez umysły ludzkie i tak zwana ‘naukę’. Obecny świat został  zainspirowanym przez siły o ogromnej mocy zwodzenia, wykraczające poza możliwości badawcze naszej epoki, o których się nie śniło wielu propagatorom tych kosmicznych idei..

Bądźmy przygotowani i nie pozwólmy się zwodzić!*

Zapraszam na film

*A short explanation for foreign visitors , watching the interview above:

I do believe that unidentified creatures, called ‘extraterrestial ‘ come NOT from ‘other planets’, but there are spiritual creatures. It is written in the Bible about, in the letter to Ephesians 6;12:
For we wrestle not against flesh and blood, but against principalities, against powers, against the rulers of the darkness of this world, against spiritual wickedness in high places.

Some of the unidentified creatures come from below, and have been inhabiting the area under our world surface since ages, some of them are hybrids.

*****************************************************************************

Anmarivero napisała w komentarzu: 13.09.2014 o 22:04
Polecam dokładniej zbadać sprawę Afshina Javida.
http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?p=407727#407727
Niech Cię Pan prowadzi!

W związku z powyższymi informacjami, a o których ja nie wiedziałam wcześniej, wklejając świadectwo Afshin’a Javid’a,  zapraszam na w/w strony forum, do zapoznania się i samodzielnego ustosunkowania do tych informacji.

 p.s. Jakiś czas temu ktoś próbował zhakować mój blog, nie mogę obecnie aktywować komentarzy, dlatego wklejam treść Twojego wczorajszego komentarza , w taki sposób, w miejscu, gdzie wcześniej polecałam świadectwo A.J.

*****************************************************************************

Film o Janie Husie: Spalony za wiarę w Jezusa Chrystusa.Film Historyczny Lektor.

W 1,24 filmu słyszymy dialog pomiędzy strażnikiem a Janem Husem:

strażnik: – –dlaczego cię aresztowano?
Jan Hus odpowiada: – ze strachu, przed tym, co mógłbym powiedzieć..

Na przestrzeni historii widzimy, że w uciszaniu prawdy, zmieniają się metody i dekoracje, ale tym, którzy tłumią prawdę i to tę najistotniejsza dla człowieka – prawdę o Bogu  objawioną w Jego Słowie – przyświeca ciągle ten sam cel.

—————————————————————————————————————-

Ciekawy film pt.: Sky has a limit .

Zobaczmy, jak to wygląda w praktyce!:

———————————————————————————————————-

Jaki scenariusz przewidują dla nas  “panowie ” świata?
Warto się z nim zapoznać : Tajemnicze Przymierze

———————————————————————————————————–

Ewolucja według nowego porządku transhumanizmu.

(Społeczeństwa jako chodzące ‘laboratoria naukowe’, ? Czym jesteśmy opryskiwani i jakie nieuleczalne choroby wywołują opryski? Syndrom morgellonów, czyli zmiany na skórze i rany, z których wychodzą włókna i bio-struktury, powstają u ludzi na całym świecie. Co robią w powietrzu ludzkie zmodyfikowane, wysuszone czerwone krwinki? Nano-hybrydyzacja biologiczna z powietrza, czyli tworzenie systemów biologicznych, zastępujących naszą naturalna biologię. Częstotliwości, są w stanie wprowadzać do ciał materiały syntetyczne, które ktoś może aktywować z zewnątrz.)
c.d.
Co możemy rozumieć pod terminem: ‘osobliwość’? W jakim celu został powołany Uniwersytet Osobliwości wspierany przez nasa, sponsorowany przez google? Jak jest wizja niedalekiej przyszłości według Ray’a Kurzweil’a? Czy jego futurystyczna prognoza powstania  do 2020 r.hiperinteligentnej  Sztucznej Inteligencji, której  ‘ludzkość powinna się już tylko poddać’ nie przypomina  przypadkiem proroctwa biblijnego o nadejściu antychrysta, któremu będzie poddana naznaczona jego znamieniem ludzkość?..
Czy postczłowiek, do stworzenia którego dążą transhumaniści, będzie ‘poprawionym’ człowiekiem? Czy osobnik, który nie będzie miał płci, a jego funkcje życiowe zostaną zaprogramowane i dostosowane ( czytaj zdegradowane) do spełniania zadań mrówki robotnicy, to szczyt ‘rozwoju’, któremu myśląca istota chciałaby się dobrowolnie poddać? Komu taka transformacja miałaby służyć?  W jaki sposób taki proces jest wdrażany? Kto chce podzielić ludzkość na dwa odrębne gatunki: atrakcyjną i inteligentną elitę rządzącą  i podklasę ograniczonych umysłowo pół-robotów? To się dzieje tu i teraz!
Zapraszam na film pt.: Od chemtrails do pseudożycia: Mroczne plany biologii syntetycznej [PL],  w którym prezentowany materiał jest wstrząsowy!

 

 

 

6 komentarzy do “Polecam

  1. Witaj na moim blogu Anmarivero 🙂

   Udało mi się dzisiaj aktywować zakładkę ‘komentarze’, więc zaktywowałam Twój komentarz, który jest również u góry strony przy temacie: świadectwo Afshina Javida.

  1. Thank you very much. I am glad, that short information in English language, can be helpful for foreign Guests, as well.
   Greetings:)

 1. Interesting read your blog. Your questions and those answers seem to bring up more questions though.
  ————————————-
  From Bianka:
  Thank you!


  Dear Guests, please DO NOT put here an advertisement!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *