Dookoła świata, ale nie według Juliusza Verne i inne osobliwości..

Czy ktoś w szkole, na uniwersytecie, albo podczas innych codziennych zajęć, zastanawia się nad faktem, na jakiej  odległości ‘powinna zaokrąglać się Ziemia‘ ? Zgodnie z tym, czego się uczy na odległości 6 mil, czyli 9 km, ale czy tak się dzieje faktycznie? – a jeśli nie, to do jakiego wniosku to prowadzi? Dlaczego horyzont zawsze pozostaje na linii oczu, nigdy nie obniża się, gdy wznosimy się do góry? Czy teoria płaskiej Ziemi, mówi o ‘ziemi dysku’? Co mówi na ten temat Biblia i Księga Henocha? Co pokazuje nam logo ONZ i współczesna technika wykorzystywana do tworzenia filmów w Hollywood? Zobaczymy jak się tworzy efekty specjalne w ‘przestrzeni kosmicznej’.

Czy mówi komuś coś nazwisko Tycho Brache? Dlaczego nasa używa do lotów, układu geocentrycznego tego astronoma, żyjącego w ..średniowieczu ? Kto i po co manipuluje informacjami, tak, aby system edukacyjny i media ukierunkowywały umysły na model odbiegający od objawienia Biblii i niezgodny z obserwacjami i faktami?
W dalszej cześci filmu zobaczymy jak się odbywały i odbywają obecnie podróże dookoła świata. Dlaczego zawsze w kierunku wschód zachód, nigdy północ południe? Bo ‘za trudne warunki’? – nasa wybiera się na Marsa, a od ‘bieguna do bieguna’ ma ‘za trudne warunki’?

Czym się różnią mapy według Merkatora i Peters’a? Co udowodnił experyment Parallax’a? Co pomogło oszukać ludzi, że ziemia to glob? Dlaczego igła kompasu wskazuje zawsze północ? ‘ Przebiegunowanie’, czyli raz tak, raz siak.. raz czarne jest białe, a raz białe jest czarne, ale jest ‘naukowo’.  Gauss, zagadkowa postać swej epoki.
Niebocentryzm – czy ma podstawy biblijne i czy rzeczywistość tę teorię potwierdza?

Tego nie powiedzą w szkole:
Jak obliczyć odległość słońca i księżyca od powierzchni ziemi? A jak sprawdzić ich średnicę za pomocą urządzenia zwanego  sekstant? Jaki jest wynik?.. Co czytamy w Biblii o dwóch niezwykłych wydarzeniach, zatrzymania słońca i księżyca nad ziemią i cofnięcia słońca? Siła Coriolisa i wahadło Foucault’a. Czy zaćmienia i fazy księżyca według nasa to rzeczywisty obraz tych zjawisk? Zdjęcia amatorskie księżyca w porównaniu ze zdjęciami profesjonalistów z nasa, ich super sprzętem, byłoby śmiesznie, ale to nie żarty, oni naprawdę traktują ludzi jak idiotów.

Zapraszam na bardzo ciekawy film :

 

2 komentarze do “Dookoła świata, ale nie według Juliusza Verne i inne osobliwości..

    1. ***** ( moderacja moja).

      Następnym razem prosiłabym o bardziej wyważone opinie, z uzasadnieniem, oraz czytelnym linkiem zwrotnym, o ile taki zostanie wpisany, bo w tym przypadku podany adres do strony na FB jest nieprawidłowy, więc nie mogę sprawdzić, czy na inne tematy, Gość o nicku: qwxd, wyraża podobne spontaniczne opinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *