Płaskość ziemi krok po kroku..

Zapraszam na kolejne spotkanie z Dave’m Murphy’m ( wcześniejszy materiał z omówieniem tematu płaszczyzny ziemi, również znajduje się na moim blogu).
Dave Murphy  przedstawia dowody, które go przekonały, gdy zaczął zagłębiać się w ten temat; o tym, że żyjemy na płaskiej ziemi, a nie na wirującym i kręcącym się wokół słońca globie, a następnie skłoniły do logicznej konkluzji, że nasz świat został stworzony w tak niezwykły sposób przez samego Stwórcę, a Jego stworzenie  – nie jest przypadkowym ,  ‘wyewoluowanym z wielkiego nic’;  pyłkiem w kosmosie. Dave Murphy do czasu, gdy zaczął badać to zagadnienie był ateistą, a teraz wierzy w Stwórcę! Mówi też o konsekwencjach zasiania w umysłach ludzkich, tego dziejowego kłamstwa i jak to zostaje wykorzystane przeciwko ludziom.

Usłyszymy kolejno o:
1. Co nam  mówi urządzenie zwane żyroskopem, jaka jest wersja pilotów, a jaka producenta tego urządzenia, i co z tego wynika.
2. Wypowiedzi o ziemi ‘głównego astrofizyka w Ameryce’ Neil’a de Grasse Tyson’a i wnioski D.Murphy’ego, nawiązujące do tej wypowiedzi w ‘majestacie nauki’.
3. Kolejne wnioski D.Murphy’ego, związane z hipotetycznym obrotem ziemi wokół własnej osi, czyli, co powinno się dziać, gdyby ziemia  rzeczywiście była kula wirująca wokół swej osi pędzącą wokół słońca, a wszystko to poruszałoby się również ‘w kosmosie’, jak to jest w kolejnym ‘majestacie nauki’ sugerowane – a jednak w rzeczywistości się nie dzieje, co skłania do konkluzji, że to gwiazdy poruszają się w powtarzalnym (tym samym) ruchu kolistym, nad nieruchomą ziemią.
4. Co proponują naukowcy i do czego są sprowadzane ich działania i powody, dla których powinniśmy  zaufać zdrowemu rozsądkowi , popartemu możliwością wyciągania właściwych wniosków z  dokonywanych obserwacji.
5. Omówienie eksperymentu w Bedford dokonanego przez Samuel’a Rowbotham’a w XIX wieku i wnioski.
6. Konsekwencje rzeczonej w teorii ziemi-kuli ‘krzywizny’ i wnioski. Jak naukowcy starają się wybrnąć z tego, co narzuca teoria, ale czego nie potwierdzają rzeczywiste obserwacje. Przytoczona wypowiedź Neil’a de Grasse Tyson’a i jej brak sensownego uzasadnienia w świetle tego, co obserwujemy.
7. Omówienie współczesnych przykładów widzenia obiektów, których nie powinno być widać, gdyby ziemia była kulą, oraz próby ‘tłumaczenia’ tego jako ‘miraż’. Dlaczego możemy mieć pewność, że to jest rzeczywisty obraz, a nie miraż?                                                        8. Jak widzimy w perspektywie i omówienie zagadnienia widzenia na najbardziej płaskiej powierzchni na ziemi Salar de Uyuni w Boliwii, która jest jak gigantyczna płaska tafla lustra.
9. Jak to się robi w NASA – czyli wklejanki ziemi do ‘kosmosu’ – fałszywe ‘zdjęcia’ ziemi – oraz leniwe wstawki z photoshop’a na oficjalnych stronach NASA,  ‘mapa chmur’, o Galileo Space Prob, czyli oszustwo na kosmiczną skalę.
10.Sugestia, co wystarczyłoby zrobić, aby zwolennicy ziemi-kuli, mogli udowodnić  ‘ponad wszelką wątpliwość, tę teorię, co ucięłoby wszelkie dyskusje adwersarzy tej teorii.
Jednak nie robią tego, i nie zrobią, bo NIE mogą pokazać ziemi-globu, gdyż ziemia w rzeczywistości nie jest kulą.
11. Omówienie programu do śledzenia lotów Flightradar24. Nie ma możliwości śledzenia lotów na ‘półkuli’ południowej, zagadka dla dociekliwych czyli dlaczego w tym rejonie nie działa GPS? Historia pewnego lądowania awaryjnego z powodu akcji porodowej ( pisałam już o tym na blogu). Omówienie lotów przy ‘biegunie’ południowym.
12. Antarctic Treaty – Układ Antarktyczny, który jako jedyny nie został nigdy złamany, a wszystkie państwa  zgodnie go przestrzegają. Ten  pokojowo-zgodnie-nienaruszalny fenomen jest niezrozumiały w świetle tego, co dzieje się w pozostałej części świata, a wybrzeże Antarktydy strzeżone i kontrolowany jest militarnie.
 Jarle Andhoy (na filmie nazwisko zostało przekręcone) przekonal się o tym, że ‘bez pozwolenia’ tam nie może pływać jako ostatni wolny wiking. Zaginęli tam jego dwaj przyjaciele a on przechwycony przez strażników Antarktydy został potraktowany jak przestępca.
13. Admirał Byrd i jego militarne ekspedycje. Odkrycie  wielkiego obszaru, wielkości Ameryki, o innym klimacie, z gorącymi jeziorami ( Admirał Byrd opowiadał o tym w jednym z wywiadów, są tam nieprzebrane bogactwa naturalne). To właśnie po tych ekspedycjach Antarktyda została zablokowana dla zwykłych ludzi.
Rozpoczęto zaraz po tym  Operację Akwarium (Fishbowl)  z projektu Dominic, polegająca na wystrzeliwaniu ładunków nuklearnych w górę. Co chcieli w ten sposób ‘przetestować’.. i dlaczego te konkretne nazwy nie są przypadkowe?
14.Omówienie trajektorii pocisków artyleryjskich w świetle rzeczonego ‘ruchu ziemi’, oraz lotu i lądowania samolotów – z uwagi na ten ‘ruch’, a także biorąc pod uwagę czas tych przelotów. Dlaczego teza, że cała atmosfera rusza się z ruchem obrotowym ziemi;  nie jest prawdziwa.
Co mówią nam nasze zmysły: np.zmysł odczuwania przyspieszenia?
15. O skoku Felixa Baumgartner’a – omówienie, skąd wiadomo, że ‘krzywizna’ była wynikiem filmowania przez  soczewkę rybie oko.
16. O słońcu i księżycu, rozmiar i droga nad płaszczyzną ziemi, co nam mówi obserwacja kąta, pod jakim padają promienie słońca na ziemię?                                                                                17. Co zobaczono z kamery wystrzelonej rakiety i wnioski po przeanalizowaniu grafika pozycji słońca i księżyca w tym dniu, czyli dlaczego księżyc nie powinien był być widoczny, skoro znajdował się nad Australią – według modelu ziemi-kuli: po drugiej stronie globu – a jednak został sfilmowany.
18 O lotach kosmicznych – omówienie parabolicznego lotu rakiet. Dowód na to, że kosmonauci z Challenger’a  nie zostali wystrzeleni, czyli kłamstwo o lotach załogowych. Czym był tak zwany  wahadłowiec. Oszukiwanie ludzi na biliony dolarów.
19. Omówienie kłamstwa  ‘lotu na księżyc’ i obecny między-mocarstwowy ‘kosmiczny’ zespół do oszukiwania ludzkości za ogromne pieniądze. Przykład z samochodami na ropę (z benzynowymi jest  podobnie. uwaga moja) Prowadzenia ludzkości na takiej smyczy, jaka wyznaczają potentaci finansowi świata, czyli dlaczego ciągle nie ma w użyciu powszechnym samochodów napędzanych energią elektryczną.
20. Cel ostateczny tego totalnego kłamstwa ( ten sam, o którym mówił swego czasu do Carol Rosin Verner von Braun) poprzez  kreowanie i trenowanie do postrzegania przez masy, nieprawdziwego obrazu świata i ‘kosmosu’, w co ściśle zaangażowany jest przemysł filmowy.
21. Biblia i obraz ziemi, który w niej jest dokładnie przedstawiony.
22. O Antarktydzie i o właściwościach światła księżyca, o czym ‘naukowcy’ nam nie mówią, ale każdy może to doświadczenie przeprowadzić sam, zadając tym samym kłam oficjalnej pseudo-nauce.
23. Zniewalanie ludzkości poprzez fałszywą edukację i cele takiego działania, czyli na czym polega współczesne niewolnictwo przeciętnego człowieka.
24 Stworzenie vs wielki wybuch i konsekwencje zaakceptowania pierwszej albo drugiej z tych przeciwstawnych opcji. Prawda o świecie, kontra zniewolenie i kontrola ludzkości i naszego świata poprzez  grupę ‘władców ‘.
25. O fenomenie Płaskiej Ziemi – ogromny  wzrost zainteresowania ludzi na całym świecie tematem płaszczyzny ziemi, przez ostatnie 1,5 roku. Osobiste świadectwo poszukiwań i dotarcia do prawdy o świecie; Dave’a Murphy’ego i jak to zaowocowało jego wiarą w Stwórcę.
Zapraszam na film:

 

19 komentarzy do “Płaskość ziemi krok po kroku..

 1. Cześć Bianka, zastanawiam się, czemu nic nie napisałaś o “smaczkach” w filmie. Następnym razem proszę informuj o takich żenadach. Wstyd odtworzyć wśród chrześcijan a do nieodrodzonych wysyłać to totalny samobój.
  Pozdrawiam,
  Monia

  1. Witaj Monia,
   Pewien mój znajomy zwykł mawiać, że – wstyd to jest kraść, kłamać i robić szereg innych złych rzeczy i trudno się z tym nie zgodzić. A zważywszy na to, czym jesteśmy karmieni od dzieciństwa, aż po grób, a co jest zwane oficjalnie ‘wiedzą współczesną’ , z pretensjami do bycia postrzeganym jako ‘prawdziwa nauka’, to w obliczu tego faktu, Dave Murphy, jako poszukiwacz odpowiedzi na pytania, na które próżno szukać oficjalnych odpowiedzi, kompleksów mieć nie musi, wszak eksploruje jak każdy odkrywca, dziewicze dziedziny, nieudostępniane powszechnie.

   Jako zdani na nieuleczalną niestrawność, bo karmieni ustawicznymi kłamstwami, owe ‘smaczki’, które, jak twierdzisz odczułaś, oglądając wywiad z Dave’m Murphy’m, nie powinny zniesmaczać poszukiwaczy prawdy i ceniących trud innych do docierania do niej, bo jeśli jesteś chrześcijanką, to wiesz, że niedobrze jest przecedzać komara a połykać wielbłąda.
   Mam nadzieję, że zechcesz wziąć to pod uwagę, gdy wpadniesz tu następnym razem coś napisać.
   Natomiast ci, którzy zechcą, czy też obligatoryjnie; muszą się czepić, zawsze znajdą do tego powody, nieważne, czy uzasadnione, czy nie..
   Pozdrawiam.

 2. Chyba mój komentarz odniósł odwrotny skutek, wybacz nie chciałam Ciebie rozzłościć. Absolutnie, nie masz racji z moim czepianiem się. Mam wielu znajomych, którzy są nieodrodzeni (wiem jak by się odnieśli do filmu) i znajomych, którzy już chodzą w Panu, ale mają np. problem z pornografią. Owszem, osoba która szuka prawdy, zawsze ją znajdzie i takie sceny mu nie przeszkodzą, jednak nie wszyscy są silni duchowo i psychicznie. Mam nadzieję, że zrozumiałaś moje intencje. Jeśli nie, to trudno.
  Pozdrawiam,
  Monia

  1. Monia,
   – zdanie o czepianiu się nie było skierowane bezpośrednio do Ciebie! (było to stwierdzenie ogólne, dotyczące tych wpisów na moim blogu, które poprzez swe treści nie mogłam inaczej potraktować jak spam.)

   O złoszczeniu się w tym przypadku, z mojej strony mowy nie ma, natomiast teraz rozumiem lepiej Twoje intencje, skoro wyjaśniłaś, z jakimi problemami zmagają się Twoi znajomi, bo w takim przypadku kwestia zmiany przyspieszenia tak dosadnie zobrazowana jak na filmie, a nie mająca złego wydźwięku na kimś, kto nie ma takiego problemu, mogłaby rzeczywiście ich zdekoncentrować i przyćmić sam temat główny.
   (Jest też inny film Dave’a Murphy’ego, do którego link jest w tym temacie, już bez tego kontrowersyjnie obrazowego przykładu).

   Pozdrawiam
   p.s.
   Możesz napisać, co Cię zachęciło do poszukiwań w temacie płaszczyzny ziemi, bo jest to temat nieporuszany w społecznościach chrześcijańskich?

 3. Rozumiem, że czasami jest trudno odpisywać na komentarze od niełatwych czytelników.
  Dziękuję za info o filmie. Ten pierwszy jest lepszy, bo tak w skrócie. Wytnę co nie co i wtedy porozsyłam:)

  Jeśli chodzi o temat płaskiej ziemi to z mężem natknęliśmy się kiedyś przez przypadek. Najpierw wywiad z malarzem zatrudnionym przez NASA, potem znowu jakiś film pokazujący, że to wszystko kłamstwa nakręcone przez Disney’a. Kiedyś nawet mój mąż zaczął rozmowę z członkiem naszej rodziny i nie dało rady przemówić. Dlatego ten film byłby idealny, ale nasze rodziny są nieodrodzone i w tym wypadku nie możemy sobie pozwolić na coś takiego. Przy każdej okazji byśmy byli w żartach piętnowani, bo niby wierzący a tutaj takie coś. Ale to chyba nie Pan Dave wymyślił z tym przyspieszeniem?

  Czasami czytam artykuły na Wolnej Polsce i jest tam sporo o aferach o spiskach i teraz dopiero jak poskładałam to w całość, to wszystko pasuje. A wspólny mianownik to chrześcijaństwo. Oni nie znoszą chrześcijan. I jak na to patrze, to cały świat żyje w kłamstwie. Niedługo wymyślą inwazje kosmitów. Straszne to jest.
  Proszę wybaczyć przydługawy komentarz, ale jak się nakręcę to przestać nie mogę;)
  Pozdrawiam

  1. Przypuszczam, że skoro to był jakiś program, to Dave Murphy nie miał wpływu na ten montaż.
   Ten były pracownik NASA nazywa się Math Boylan i ma swój kanał na YT . Z tego, co wiem nie jest chrześcijaninem, uważa, że ziemia jest nieskończoną płaszczyzną. Wywiad z nim był dla mnie takim punktem zwrotnym w poszukiwaniach, bo jeszcze wcześniej natknęłam się na teorię ziemi wewnętrznej, ale nie przekonała mnie ( jako dziecko myślałam,że mieszkamy wewnątrz kuli). O perspektywie ma jeszcze bardzo dobre filmy na YT osoba o nicku: My Perspective.
   Polecam bardzo dobrze przedstawiający zagadnienie płaszczyzny ziemi materiał, robiony przez osobę o nicku JEZUSNONSTOP, to chrześcijanka, więcej jej filmów jest na dailymotion. Na YT ma też filmy anglojęzyczne pod nickiem Zetetic Flat Earth. Jest coraz więcej materiałów w tym temacie, zwłaszcza w j. angielskim, ludzie zaczynają szukać, ale tez wiele filmów przestaje być dostępne, są usuwane.
   Zaczęłam czytać Biblię pod tym kątem na nowo, to było jak odkrywanie prawdziwego świata na nowo! To niestety ciągle temat tabu, nawet na ogólnych forach chrześcijańskich i obserwując do czego to wszystko zmierza, oficjalnie takie pozostanie.
   Polecam też Księgę Henocha, są tam szczegóły potwierdzające to, co Biblia mówi o krańcach ziemi, i inne, kompletnie wykluczające kopernikański model świata. To wstrząsowa Księga dla ostatniego pokolenia.

   O inwazji ‘kosmitów’, mówiła między innymi Carol Rosin. To jest przygotowywane jako karta finalna i to nie jest dobra wiadomość. To, co mówi Ks. Objawienia o znakowaniu ludzi znakiem bestii, też nie napawa optymizmem. Chrześcijanie są uciskani, zawsze byli na mniejszą lub większa skalę, ale trzeba pamiętać, co powiedział Pan Jezus: Jan. 16:33. To powiedziałem wam, abyście we mnie pokój mieli. Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat.

   Pozdrawiam i ciesze się, że tu zaglądnęłaś. 🙂

   1. Księgę Henocha mamy już przerobioną;)

    Szczególnie pomogła zrozumieć co się stało naprawdę i do czego doprowadził upadek aniołów. JEZUSNONSTOP znamy kanał.

    A o płaskiej ziemi raczej się nie rozmawia. Chrześcijanie wydaje mi się, że nawet nie wierzą w coś takiego. Zresztą nie dziwię się bo od małego jesteśmy karmieni kłamstwami. My przestaliśmy oglądać tv, za to często odwiedzamy strony z mediami niezależnymi. Martwi mnie fakt, że ci co są u władzy okłamują ludzi. To nawet nie dotyczy tylko płaskiej ziemi, ale wszystkiego. Raz przeczytałam tak wstrętny artykuł o tym, że gdzieś w USA są uprowadzane dzieci i są przygotowywane od małego do zadań specjalnych. Piorą im mózgi. Wszystko opisała w książce pewna kobieta, która brała udział w tym programie jako dziecko a potem to już można mdłości dostać. Czasami się zastanawiam czy ludzie są tacy głupi, czy ci co rządzą tacy sprytni. Czasami mnie wkurza to, bo nasze rodziny bezwiednie wierzą w to wszystko co im dają media a te nie mówią prawdy, tylko sieją zamęt. Oglądałam wywiad pewnego niemieckiego dziennikarza w którym przepraszał za kłamliwe artykuły. Słyszałam, że ścigali go, chcieli zabić, okropność. A jak mówisz komuś o tym wszystkim, to patrzą jak na ufoludka, bo przecież to nie film sf. W Finlandii mamy to samo, jak zaczęliśmy opowiadać o płaskiej ziemi koledze też chrześcijanin to stwierdził, że jacyś walnięci jesteśmy. Zaśmiał się tylko. Troszkę mnie poniosło znowu;) Ja jestem dość emocjonalna.

    A chciałam jeszcze coś dodać to mojego pierwszego, nieszczęsnego komentarza tutaj u Ciebie. Bo ja bardzo zawsze ufałam chrześcijanom, jak ktoś polecał to oglądałam, ale pewnego razu kolega nawrócony gorący dla Jezusa, polecił mi film, bo mówiłam, że czasami oglądam filmy psychologiczne (już nie oglądam, w ogóle). No to polecił, pierwsza scena i zawału prawie dostałam, (..). Ok, wyłączyłam i jak pytał czy się podobało odparłam, że nie (..). On nie zrozumiał, ale co tam. Jakiś czas temu taki jeden pastor polecał film, mówił, że warto obejrzeć bo przedstawiona jest sytuacja jakaś polityczna czy coś. No jak pastor poleca to nie może być kiepski. Ale sprawdziłam dla swego sumienia. No i był gorszy od filmu kumpla. Zapytałam pastora czemu poleca coś takiego, ale nie odpisał na swoim kanale. Wiem, że ktoś może pomyśleć, że jestem przewrażliwiona. Kiedyś ściągałam z pewnej chrześcijańskiej strony kazania, mieli dołączone pliki, jakiegoś pastora i to była darmowa strona do pobierania, ale ja się wchodziło zamiast kazań były (..). Też napisałam do nich. Może źle zaczęłam ten pierwszy komentarz, ale czasami chrześcijanie zachowują się jak ludzie ze świata, albo nawet gorzej. Już tyle sytuacji mnie spotkało, że czasami mówiłam, że nie lubię chrześcijan. Dlatego przepraszam za ten pierwszy komentarz bo zaczęłam dość niegrzecznie. I wybacz ten mój znowu długi wywód. Kiedy mało mówię dużo piszę i na odwrót.
    Pozdrawiam

    1. Telewizora też nie posiadam, a na filmy mam taki sposób, że czytam opis albo recenzję i wtedy już wiem, czy chcę go obejrzeć, czy nie. Są gatunki filmowe, które od razu mówią o czym będzie film, więc to mi ułatwia sprawę.
     Płaszczyzna ziemi to temat wstrząsowy światopoglądowo, więc ludzie różnie reagują. Poza tym potrzebny jest tu czas, który można będzie poświęcić na zapoznanie się z tym zagadnieniem. Niektórzy zaczynają dociekać, ale nie wszyscy i są tego różne powody. Jeśli ‘za często’ mówisz o Biblii, o wierze chrześcijańaskiej, to możesz byc postrzegana jako wierząca ‘fanatycznie’ jakaś ‘sekciara’. Powszechny jest taki trend: wierz w co chcesz, ale zachowuj to dla siebie. Współczesne sformalizowane chrześcijaństwo uprawia kościelnictwo, to instytucje ze stanowiskami i tytułami naukowymi, gdzie nie ma miejsca na podważanie dziejowych teorii i ruszanie panteonu ‘świętych’ nauki.

     Widziałam ten materiał z dziennikarzem, o którym wspomniałaś. A także wywiad z super żołnierzem Duncanem O’Finion’em i innymi na YT. Są to między innymi sprawy, do których ja podchodzę według złotej biblijnej zasady, określonej w Ks. Objawienia 2;24 i, w które lepiej za głęboko nie sięgać, bo są tak straszne. One i tak wyjdą na jaw na Sądzie Bożym i nastanie kres wszelkiemu złu i niegodziwości, co jest cudowną pociechą dla każdego, kto oczekuje Bożej Sprawiedliwości.
     Myślę, że to, co najlepiej może zrobić chrześcijanin, aby nie upadał na duchu i aby nie przelewała mu się czara goryczy upadłego świata w obliczu spraw, od których włos się jeży i cierpnie skóra, zostało napisane w liście do Efezjan 5:1-13 i niech to będzie też moim komentarzem do tego, czym podzieliłaś się w tej części posta, który wykropkowałam, ze względu na szczegóły, których chciałabym oszczędzić Gościom mojego bloga.

     Pan Jezus uczył swoich uczniów jak rozpoznawać kto jest kim: Mateusza 7;16-20 Poznajemy to po owocach. Więc jeśli ktoś będzie się zachowywał tak, jak to opisałaś, to ktoś taki nie jest chrześcijaninem, a jeśli był nim wcześniej, to odpadł od wiary, dlatego nie ma powodu, abyś nie ufała i nie lubiła chrześcijan, a raczej nie ufaj tym, którzy mówią, że są chrześcijanami, ale to, co robią temu ewidentnie przeczy.
     Pozdrawiam.

 4. Dziękuję za te kropki. To może być męczące czytać takie komentarze. Podoba mi się Twój sposób myślenia i blog. Pozdrawiam serdecznie,
  Monia

  1. Cieszę się Monia, że mogłyśmy się tu spotkać i porozmawiać, i że się rozumiemy. 🙂

   P.s.
   – polecam przy okazji film pt. Cuda z Nieba, którego opis i trailer właśnie wkleiłam na blog.

   1. Też się cieszę 🙂
    Coraz więcej jest materiałów o płaszczyźnie ziemi.
    Ludzie powoli odblokowują się do myślenia!

 5. Cześć, czy jest szansa zobaczyc gdzieś ten film? Może dysponujesz linkiem? Proszę podziel się. Pozdawiam!

 6. Witaj Bianka, niestety nie mam pewności czy moj poprzedni komentarz dotarł, bo go nie widzę… Zaczęłam zgłębiać temat i (jak pewnie wiesz) nie jest to łatwe w tym całym gąszczu nieprawdziwych informacji. Twoje wpisy dopiero znalazłam i wydają mi się bardzo merytoryczne i prawdziwe. Podaje swój adres e-mail z gorąca prośba o kontakt. Chciałabym obejrzeć te filmy, które teraz niestety nie są już dostępne. Ciężko jest znaleźć rzetelne informacje w temacie. Czy mogłabyś się proszę odezwać? Pozdrawiam serdecznie
  —————-
  Odpowiedź od Bianki:

  Witaj Nata, nie dysponuję filmami niedostępnymi, ale polecam w temacie kształtu ziemi, i skondensowanych informacji około tematycznych , film na kanale Użytkownika portalu youtube , o nickuReal World : LEVEL (Płaska Ziemia – Film Dokumentalny) Napisy PL :https://www.youtube.com/watch?v=aO9Em975cVo.

  Polecam również kanał Użytkownika AstroAra. https://www.youtube.com/channel/UCcN06NR1_NPZdUL4FC6aLLg/videos

  Przy okazji wspomnę,że nie identyfikuję się z poglądami, które nie są kompatybilne z wiarą w Jezusa Chrystusa jako Boga Stwórcy, o ile takie są ewentualnie wyrażane, ale ponieważ kształt ziemi jest niezależny od wyznawanej wiary, więc może być badany zarówno przez wierzących ,jak i niewierzących,

  Mam nadzieję,że te polecone materiały okażą się w Twoich poszukiwaniach pomocne, gdyż są one moim zdaniem, bardzo w w/w temacie wyczerpujące informacyjnie.
  Również pozdrawiam.

  1. Cześć, dziękuję Ci serdecznie! Z chęcią obejrzę. Wyglada na to, że możemy sobie przybić piątkę; mnie tez interesują tylko wyjaśnienia zgodne z Biblią. Super! Dzięki ze się tym wszystkim dzielisz. Na pewno będę zaglądać.
   Oglądałam też materiały prezentujące typu „biblia ba nauka”, fajnie zabrane konkretne fragmenty w temacie, np. o słońcu, księżycu itp. Z reszta, Na pewno jest tego sporo, ale trzeba pokopać…
   Pozdrowienia i dzięki jeszcze raz!
   ——————————-
   Odpowiedź od Bianki:

   Cieszę się, że interesujesz się tematami związanymi z kosmologią biblijną. To temat, stary jak świat, ale na skutek totalnego zwiedzenia pod otoczką wszech panującej pseudo-naukowości, musi ciągle być odkrywany na nowo. I dzięki Bogu, ciągle jest to możliwe.

   W poleconym linku, na kanale AstroAra, znajdziesz wywiad z panią Astrofizyk, który bardzo polecam, w kwestii zorientowania się, jak dalece posunięte jest zabetonowanie dogmatów w dziedzinie kosmologii, i że nadzieja na powszechne wyzwolenie umysłów, z tego dziejowego tabu, ( z różnych powodów), jest płonna, nawet tych umysłów, które teoretycznie rozumieją, na czym powinna polegać metodologia naukowa, mianowicie, że to teorie trzeba dostosowywać do faktów, a nie na odwrót.
   Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *