Przebudzator Historyczny, czyli..

.. kompendium historyczne omawiające zagadnienie płaszczyzny ziemi, z uwzględnieniem czasów współczesnych, które poleciłabym z czystym sercem każdemu, a szczególnie uczniom i studentom :

oraz gorąco polecam kolejny materiał, przeznaczony w szczególności dla każdego, kto utrzymuje, ze wierzy temu, co jest napisane w Biblii, pt.: Płaska ziemia według Biblii.

 

DODATEK INFORMACYJNY:

W komentarzach pod filmem: Historia Płaskiej Ziemi znajduje się link do pobrania ksiązki Flat earth Conspiracy w wersji polskiej – część 1, polski tytuł Ukrywana prawda o płaskiej Ziemi: https://www.dropbox.com/s/992mvw2okoc114n/Ukrywana%20Prawda%20o%20p%C5%82askiej%20Ziemi%20cz.%201.pdf?dl=0,

dodany przez Użytkownika o nicku Rk D.

17 komentarzy do “Przebudzator Historyczny, czyli..

 1. Zbyszku,
  obejrzałam polecany przez ciebie materiał, a linki wykasowałam, w myśl zasady panującej na moim blogu: – nie publikuję materiałów, które popierają teorię heliocentryczną, bo ten blog został stworzony dla prezentacji materiału o modelu świata, który ukazuje fałsz teorii heliocentrycznej.
  Ze swojej strony polecam film, do obejrzenia na moim blogu w temacie Przebudzator Historyczny – Historia płaskiej ziemi i Płaska ziemia według Biblii, bo w nich znajdziesz to, czego już nie usłyszysz w linkach, które mi poleciłeś, a zadają one kłam temu, co tam jest zaprezentowane.

  Dodane 28.02.2017 – Polecam ze swej strony materiał, wyedytowany dzisiaj na you tube, zatytułowały: Poważna analiza Poważnej Analizy: https://www.youtube.com/watch?v=u0CV3sLu29c&feature=em-subs_digest

  1. Ponownie dziękuję za ponowne zaproszenie, chętnie od czasu do czasu będę zaglądać, aby poczytać, co też uczyniłam przed chwilą.
   Miło mi, że przynajmniej w jednym mogę się zgodzić z Rembovem, mianowicie, że temat o płaszczyźnie ziemi (i każdy inny) jest dla tych, którzy chcą na to poświęcić swój czas, aby się z nim zapoznawać. Przy okazji sprostowanie: Rembov nie jest u mnie na czarnej liście, natomiast nie miał on mojej zgody na wklejanie na moim blogu materiałów popierających heliocentryzm, bo takie są w większości dostępne wszędzie. Ta zasada dotyczy każdego potencjalnego Gościa mojego bloga.
   W dalszym ciągu nie widzę konieczności swego czynnego uczestniczenia w dyskusji na forum, gdyż zainteresowani tematem płaszczyzny ziemi trafiają do mnie, a jeśli ktoś chce rozmawiać o heliocentryzmie będzie mógł o tym dyskutować na forum.
   Zbyszku, sugeruję (przy tej okazji, i pozostałym Dyskutantom, jeśli tu zaglądną), aby próbować koncentrować się stricte na zagadnieniu, nie pozwalając sobie na uwagi o osobistym wydźwięku, w stosunku do kogoś, kto prezentuje odmienne stanowisko, bo to ani uprzejme, ani merytoryczne i niedojrzałe emocjonalnie.

 2. Witam ponownie.
  Czy mogę zadać merytoryczne pytanie?
  Zadam takie mianowicie…:
  Faktem są zaćmienia księżyca, prawda? Jak do nich dochodzi na płaskiej ziemi? – to pierwsza część pytania… a dalsza część dotyczy tego, że o czasie zaćmienia księżyca można się dowiedzieć grubo wcześniej z gazet czy TV – jak to się dzieje, że ta wiedza nt zaćmień księżyca jest podawana przez tych, co wierzą, że ziemia jest kulista?
  [jednak najbardziej to mnie interesuje przyczyna tych zaćmień… co je powoduje??…]

  Pozdrawiam 🙂
  [przekażę Rembovowi, że nie jest na liście koloru czarnego…]

  1. Zbyszku,
   Omówienie tematu zaćmień jest na w filmie powyżej, więc zechciej go obejrzeć.

   Polecam też film: Płaska ziemia. Księżyc może byś inny niż sądzimy film pt.:
   https://www.youtube.com/watch?v=6Z8g5rha6bY, z ciekawa informacją, o tym, że przez księżyc widoczne są gwiazdy, co też uwiecznione jest na pokazanych w tym materiale flagach państw.

   Rembov nie potrzebuje emisariusza, sam przecież może tu zaglądać.

  1. Upewniłam się ponownie, ani Rembov, ani ktokolwiek, nie jest zablokowany. Rembov wie, że nie pozwalam umieszczać materiałów popierających teorię heliocentryczna, a ponieważ tłumaczyłam juz tego powody, nie będę się powtarzać.

   Natomiast skoro Rembov ma tyle miejsca i możliwości, aby prowadzić dyskusje na forum, to nie rozumiem, czego mu jeszcze brakuje? informuję, że oprócz bloga mam jeszcze inne zajęcia, które mnie absorbują, więc omijam dyskusje, które w moim odczuciu zabierą mój czas, bo jeśli ktoś chce zapoznawać się z tematem płaszczyzny ziemi i przeanalizować temat, to jest wystarczająca ilość do tego materiałów, na moim blogu i w necie. Coraz więcej osób zaczyna badać tę kwestię, dlatego też wzrasta opór tych, którzy z różnych przyczyn nie chcą zrewidować teorii heliocentrycznej, a sposób w jaki to zwykle robią, wskazuje na to, że środowiska, którym zależy, aby w kwestii postrzegania świata i docierania do prawdy nic nie uległo zmieniało, zauważyły to rosnące zainteresowanie i zaczynają się niepokoić.

 3. Część płaskoziemców osiągnęła taki stopień fanatyzmu religijnego wiary w Płaską Ziemię, że jak ktoś na jedno z ich forów wrzucił stronę o wyprawie Gosi Wojtaczki na biegun południowy, to administrator tej strony ocenił, że “to ściema”, a inni mu uwierzyli.
  http://samotnienabiegun.pl/
  Gosia Wojtaczka na FB 19 stycznia stwierdziła, że “pory dnia są umowne bo jasno jest jeszcze przez ogromną część doby” (czyli zjawisko dnia polarnego) – co oczywiście wyklucza istnienie Płaskiej Ziemi.

  Taką informację mam od kogoś.
  Czy ta pani dotarła na biegun południowy?

  1. Pani dotarła do lustrzanej kuli, bo z nią ma zdjęcie. Polecam film o Antarktydzie, gdzie o tej kuli między innymi będzie mowa, a także o kwestii dnia i nocy w rejonie Antarktydy: https://www.youtube.com/watch?v=kvL2J-q7wyE
   Taka wyprawa, to zorganizowany i sponsorowany ‘Projekt’, to nie jest wyprawa prywatna.

   Prywatnie chciał popływać przy Antarktydzie, Norweg Jarle Andahoy, który sam się określa jako wolny wiking, i skończyło się to dla niego źle, wytoczono mu proces w Norwegii, w wersji oficjalnej dlatego, że podróżował bez ‘pozwoleń’ i odmówił zapłacenia ‘opłaty ubezpieczeniowej’, zginęło trzech członków załogi i stracił jacht.
   Nie udalo się też innemu samotnemu eksplorerowi, zawodowemu żołnierzowi Henryemu Worsleyowi, który chciał samotnie strawersować Antarktydę śladami trasy Shackletona, i który nie ukończył podróży; zabrakło mu.. 50 km do końca trasy, bo.. zachorował i stamtąd został zabrany. Zagadkowa historia, bo taki trawers nie udał się jeszcze nikomu, http://www.tvp.info/23745340/podroznik-zginal-w-czasie-proby-przejscia-przez-antarktyde-zostalo-mu-50-km
   Ten trawers nie może się udać, jeśli weźmiemy pod uwagę mapę świata na płaszczyźnie, (na przykład Gleason’a), no chyba, że z bardzo dużym naddatkiem trasy, a dlaczego? To już zadanie dla dociekliwych i jeśli ktoś pokusi się o taką analizę, to chętnie umieszczę na blogu najtrafniejsze konkluzje).

 4. Mam prośbę:

  Nie kłam, że nie zablokowałaś mojego nicka i mogę zamieszczać tutaj komentarze do twoich tekstów, skoro dobrze wiesz, że jest inaczej.

  Rembov

  1. Ty masz tupet Rembov, a jeśli w taki sposób testujesz granice mojej tolerancji dla skrajnych zachowań, to informuję, że zbliżasz się do jej krańców.

 5. Juneo wróc na forum proestanckie bo odgrzano temat płaskości ziemi i jestem sama za płaskoscią i to niezbyt kompetętna

  1. Witaj Magdo,
   – ciesze się, że tu zaglądasz 🙂
   Zapraszam do częstszych odwiedzin!
   Nie mam czasu, i nie widzę sensu, by uczestniczyć w forumowych przepychankach, bo mam wrażenie, że temat został odgrzany głównie na potrzeby ofensywy ideowej, mającej na celu obronę coraz bardziej kwestionowanego heliocentryzmu.

   Stwierdzam za to, że coraz więcej osób i to na całym świecie zaczyna poddawać tę teorię w wątpliwość, bo wzrasta dostępność do informacji w tym pomocnych, coraz więcej materiałów ukazuje się też już w języku polskim. W moim odczuciu nie ruszy to oficjalnego ‘ betonu’, tak aby ogłoszono wszem i wobec, że ziemia nie wygląda tak, jak nam to do tej pory pokazywano, bo niosłoby to z sobą nieprzewidywalne konsekwencje ogólno-społeczne, i nie po to wdrażano ten konkretny model przez kilka wieków, aby plan ostatecznego zwiedzenia miał spalić na panewce.
   Jednak liczę na to, że przynajmniej część osób, będzie chciała zrewidować teorię heliocentryczną i zobaczy jej fałsz, w konfrontacji z faktami, podobnie, jak to miało miejsce w przypadku zrewidowania błędnej i niezgodnej z naukowymi faktami: teorii ewolucji.

   Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *