Treściwa reklama?..

Czy reklama może zawierać tyle samo prawd, ile kłamstw, a czasami nawet więcej prawdy niż kłamstw? Oczywiście, że może. Ta, o której tu będzie mowa jest tego najlepszym przykładem,  wypełnionym po brzegi symboliką oraz przekazem, który sprawia, że jeśli  należymy do tych, którzy wiedzą, na co patrzeć i co to oznacza, to możemy przecierać oczy ze zdumienia, poruszeni tym, jak wprost i bez ogródek, oraz bez zbędnego certolenia się ze świadomym widzem, zostaje nam pokazane, jak z tym światem sprawy się mają.  Rzecz jasna nie chodzi tu o nas widzów i nasze dobre samopoczucie, ale o to, by stało się zadość formule, brzmiącej oględnie :’my pokazaliśmy, kto widzi wie, a kto nie wie, to jego problem, my mamy czystą kartę’, albo karmę, jak też się w tych kuluarach uważa.

Reklama* zaczyna się od pokazania  ‘planu całościowego’, mamy stół – bardzo ciekawe odniesienie do biblijnych czterech rogów ziemi, na którym na środku umieszczony jest ‘świat’ pod kopułą, czyli takie nawiązanie do naszego zamieszkałego świata pod firmamentem, tak, jak to objawia Biblia. Zauważamy,  że nad kopułą  jest czarny okrąg, okolony świecącym pierścieniem, taki symbol ‘słońca w koronie’, no i jednocześnie trybut dla kultu Heliosa. W tle, poza miejscem centralnym, poza  ‘światem zamieszkanym’, widzimy ekrany i ludzi, którzy cały czas  ‘monitorują’ , Mamy tu odniesienie do terenu, który jest poza zasięgiem ‘zwykłych ludzi’, mowa oczywiście o Antarktydzie i  ograniczonym do niej  dostępie poprzez ‘Traktat Antarktyczny’.

Oto screeny:

reklama

reklama1

Ze strony aktora pada tekst: ‘To jest również labirynt, W tym tekście mamy do czynienia z grą słów. Słowo ‘labirynt’ ma w sobie ukryte znaczenie tajemnicy,  widać to najlepiej  w innym słowie, które też określa labirynt i jest nim słowo maze, w połączeniu z samogłoską a tworzy słowo ‘amaze‘, co znaczy: ‘zadziwiać’.

Aktorka, która gra tu rolę: Property  Managera ( Zarządca Nieruchomości) ma na nazwisko: Suzette Krepps, które przywodzi na myśl francuski deser składający się z .. naleśników,  (dla zwolenników naleśników przepis tutaj.)

Trzyma ona ręce w sposób, charakterystyczny (screen powyżej) dla grupy, której symbolikę przedstawia na You Tube Użytkownik o nicku Eter TV tutaj.

reklama4-naleśnik

Gdy aktorka ‘wyciąga ludzika’ pada zdanie: – Gdy masz apartamenty do  wypełnienia/ zapełnienia,  strategia staje się najważniejszą misją. Potrzebuję takiego  ‘wynajmującego’, jak ten (trzyma ludzika), a następnie wyciąga kobietę i mówi: – albo tę panią,  i tu znowu gra słów – bo słowo possess  ( posiadać ), brzmi tu jak: possesedona jest nawiedzona, opętana – a aktor jakby dokańcza zdanie , używając słowa ‘ things‘ , no i to brzmi wtedy jeszcze bardziej jednoznacznie, o ile wiemy, co jeszcze może oznaczać słowo ‘things’, gdy mowa o bytach demonicznych, które dążą do do zamieszkiwania ciał.  A gdy aktor stwierdza, że sprawa jest prosta, bo mają miliony  takich ‘wynajmujących’ , po czym widzimy, jak znad firmamentu opadają postacie, to mamy jasną zapowiedź, tego, co Biblia oznajmia, odnośnie upadłych bytów anielskich, które mają (ponownie) nawiedzić ziemię.

  Dowiadujemy się też, że taki ‘deszcz’ może zainicjować tylko sam certyfikowany (wtajemniczony) master, Rainmaker, jakim przedstawia się ów aktor (btw.: czy to nie jest przypadkiem Jeff Goldblum?)
Pada też nazwa University of port-au-prince 74. Z komentarza Użytkownika, ( umieszczonego pod materiałem filmowym), wynika, że usłyszał on słowo ‘portal’, przedstawiona symbolika liczb to 7+4 =11, symbolizuje dwa filary ( kolumny), no i nazwa Rainmaker, taki gościu od robienia pogody z krainy Deszczowców.
Na końcu, gdy  pada tekst: ‘Change the World’ – zmień świat, mamy graficznie przedstawione 5 kryształów, które łącząc się tworzą  symbol gwiazdy.

Materiał jest z 2016 roku, ale nic nie stracił na aktualności, wręcz przeciwnie.

*Oto całość materiału z kanału na You Tube Użytkownika Celebrate the Truth:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *