Przebudzator teoretyczno-praktyczny, czyli..

Do sformłuowania poniższej ankiety, (ponownie w trybie retorycznym), skłonił mnie materiał z kanału RealWorld na portalu youtube, pod tytułem: Teorie Spiskowe – TVP – Pytanie na Śniadanie (Analiza) 

Polecam ten materiał, szczególnie jeśli chodzi o omówienie jednego z zagadnień tam poruszonego, a dotyczącego teorii płaskiej ziemi.

Autor wyjaśnia przy okazji omawiania w/w tematu, czym jest trivium.

Trivium to wolna sztuka, została usunięta (datowanie mainstrimowo na ciemne wieki średnie), i zastąpiona naśladowniczym systemem, stosowanym w powszechnej edukacji : powtórz za mną.

Problem ludzi w czasach współczesnych polega na tym, że ludzie są zachęcani do reagowania z poziomu emocjonalnego, co umożliwia manipulowanie ich zachowaniami, poprzez ideologie i koncepcje, i czyni uległymi na zawierzanie ‘autorytetom’.

Tak, jesteśmy tego uczeni od przedszkola.

W materiale usłyszymy jeszcze o reptylianach, oraz o pozostałych tematach uznawanych za teorie spiskowe.

Co do reptylian, elfów i innych istot tajemniczego pochodzenia, mam inne zdanie , niż zostało zaproponowane w omówieniu, aczkolwiek bardzo doceniam postawę , która charakteryzuje wszystkich szczerych badaczy rzeczywistości, którzy chcą mieć całkowitą pewność, że coś istnieje lub nie, poprzez własne doświadczenie.
Autor nie doświadczył póki co, interakcji z w/w fenomenem, w stopniu, który by mu umożliwił obserwacje w tym zakresie, dlatego jest sceptyczny i ja rozumiem takie podejście.

A teraz zapraszam do Ankiety.

Co robisz, gdy masz do czynienia z hasłem teorie spiskowe?

1. Ufasz ekspertom od teorii spiskowych, którzy wypowiadają się o nich w mainstrime, i uważasz, że taka ekspercka opinia wystarczy, aby uznać, że mają oni rację, dlatego nie musisz już się w ten temat zagłębiać sam.

2. Nie jesteś zainteresowany dociekaniami, w tematach, o których mówią teorie spiskowe, bo:
a) nie masz czasu,
b) nie masz ochoty,
c) trochę się boisz się, że to może być prawda, a nie chcesz być zaliczony do grona szurów.

3. Nie ma znaczenia czy obowiązująca koncepcja świata jest prawdziwa, czy nie, o ile nie stanowi to przeszkody w robieniu kariery i zarabianiu pieniędzy.

4. Nie ma znaczenia czy obowiązująca koncepcja świata jest prawdziwa, czy nie, bo uważasz, że nie ma to żadnego wpływu na Twoje życie.

5. Nie masz motywacji do poszukiwań prawdy o świecie, i uważasz, że ziemia może mieć kształt, jaki chce.

3 komentarze do “Przebudzator teoretyczno-praktyczny, czyli..

 1. Ja osobiście czytam z zainteresowaniem . Jeżeli uznam , że to bzdury, nie czytam dalej.
  Taką teorią spiskową były filmiki o PZ podsyłane przez you tuba.
  Tylko się uśmiechałam i nawet nie oglądałam, aż ciekawość wzięła górę i od tamtego filmu pół roku zajęło mi zgłębianie tematu i znalazłam Twój kanał, który najbardziej mnie ucieszył, bo wszystko ładnie przedstawiłaś popierając to biblią, co też wtedy robiłam. Teorie spiskowe w części mogą być całkowicie prawdziwe, niektóre częściowo, inne to jakieś bzdury, jak sama wiesz.
  Temat niedawnych szpryc też oficjalnie jest super, ale tu wolę jednak kierować się teoriami spiskowymi, bo przynajmniej mam dowód na to, dlaczego mnie od tego odpycha. Zresztą dla mnie to jest zaufanie naukowcom, a nie Bogu.
  Inną teorią spiskową są “kosmici”.
  osobiście natykam się na filmy , gdzie przemykają NOLe i coś. Można to zobaczyć w zwolnionym tempie. To jest podawane aby nasza podświadomość to zarejestrowała, a potem będzie można nam to łatwo zaaplikować, bo kojarzy nam się to zjawisko z filmami, które oglądaliśmy z przyjemnością, temat długi, tak tylko musnęłam
  Pozdrawiam Cię Bianko 🙂

  1. Mamy podobne podejście do w/w kwestii.
   Co do tematu PZ, materiały proponowane przez youtuba, są obecnie takie , jakie są, gdyż , z powodu tego, że ten temat był najczęściej wyszukiwanym kilka lat temu, zmieniono algorytm.
   Mam bardzo ograniczone zaufanie i dystans do wszystkiego, co pochodzi z działek, które są proponowane/ narzucane przez oficjalny nurt, jako jedynie dobre i słuszne albo konieczne,
   Wierzę, że człowiek powinien móc sam decydować o sobie, i o tym, co najlepiej służy jego dobru.
   Stwórca dał człowiekowi wolna wolę, i jeśli ktokolwiek chce tej wolnej woli człowieka pozbawiać, to wiadomo, że nie pochodzi to od Niego. Pan Jezus wyjaśnił to zrozumiale w słowach: Mat. 7:20. Tak więc po owocach poznacie ich. Te słowa, jak i kontekst mają znaczenie ponadczasowe,

   Widziałam już materiały z takimi fenomenami, o których wspomniałaś i z innymi też.
   Niektóre fenomeny nie są widoczne gołym okiem, ale wychwytuje je kamera.

   Cieszę się, że tu wciąż zaglądasz.
   Ostatnio miałam problemy techniczne, które jeszcze nie do końca mam opanowane,
   Mój blog zniknął na jakiś czas z sieci, padł mi tez licznik, i nie wrócił do poprzedniego stanu.
   No ale komentarze się na szczęście ukazują

   Pozdrawiam Cię serdecznie, 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *