Arka Przymierza znaleziona!..

W zakładce Hello and Welcome, znajduje się materiał, w którym możemy posłuchać relacji Ron’a Wyatt’a  o odkryciu przez niego Arki Przymierza, ale postanowiłam napisać o tym nieco więcej , aby przybliżyć Gościom mojego bloga, ten naprawdę ważny i ciekawy temat.

Opis Arki Przymierza, zwanej też Skrzynią Przymierza, wykonanej na polecenie Boga, wydane Mojżeszowi, a której wzór, jak i pozostałych przedmiotów i sam Namiot Przybytku, został pokazany Mojżeszowi, spotykamy w II Księdze Mojżeszowej 25:10.

Jak  wygląda  Arka Przymierza? Oto jej szkic:

ArkaPrzymierza1
Jest wiele spekulacji na temat tego, co mogło się stać z Arką Przymierza, na przykład jedną z nich jest pogląd, że znajduje się gdzieś w Etiopii, i z turystycznego punktu widzenia to bardzo intratna dla tych rejonów opinia. . Do tego dochodzą opowieści, ze Pan Jezus nie był ukrzyżowany w Jerozolimie, ale gdzieś w ..Turcji, w co wbrew temu, co relacjonuje Biblia niektórzy wierzą. Tak się składa, że im ważniejszy temat, tym owiany szerszym nimbem dezinformacji, dlatego tak ważne jest, aby mieć pewność, zwłaszcza w kwestii spraw fundamentalnych.

Odkrycie Ron’a Wyatt’a jest tu nieocenione, bo pozwala zweryfikować prawdę przekazu Biblii, w kwestiach, w których już narosło sporo sprzecznych z Biblią opowieści, co dla wątpiących i poszukujących prawdy o odkryciach biblijnych jest zachęta do zaufania Biblii, a tych, którzy już ufają Biblii cieszy i zachęca do jeszcze intensywniejszego dzielenia się jej prawdziwym przekazem.

Ron Wyatt był człowiekiem, dla którego historia i archeologia biblijna, stała się pasją jego życia, którą realizował podczas poszukiwania artefaktów potwierdzających prawdę relacji biblijnej. Był on człowiekiem bardzo prawego charakteru, co robiło wrażenie na ludziach, którzy mieli okazję  poznać go osobiście, i co warto mieć na uwadze, gdy ma się do czynienia z kimś, o kim krąży – zwłaszcza po jego śmierci, sporo kontrowersji, bo jak można się domyślać, jego  niepodważalne i spektakularne odkrycia, wzbudzały zawiść w środowisku  tak zwanych zawodowców, a i często on sam spotykał się z brakiem zrozumienia ze strony braci chrześcijan.

Ron Wyatt odnalazł między innymi Arkę Noego w Turcji, miasta Sodomę i Gomorę, które Bóg zniszczył ogniem i siarką, przeżył prawdziwe niebezpieczeństwa, najpierw uwięziony przez tureckich terrorystów we wschodniej Turcji, a potem w więzieniu w Arabii Saudyjskiej, gdzie spędził miesiąc, ponieważ chciał ujawnić światu położenie prawdziwej góry Synaj.
Wskazał również miejsce przejścia Izraelitów przez Morze Czerwone, oraz gdzie utonęła armia faraona, i wskazał miejsce obozowania Izraelitów na pustyni w Kadesz-Barnea, gdzie Mojżesz uderzył w skałę, z której wypłynęła woda.O tych wszystkich historiach czytamy bezpośrednio w Biblii.

Jednym z przedmiotów, jakie Ron Wyatt przekazał Izraelskiemu Zarządowi Zabytków jest mały owoc grantu, wykonany z kości słoniowej. Dookoła owocu znajduje się napis: Święty dla Kapłanów, należy do Świątyni YAHWEH. To jedyny znany dzisiaj przedmiot, pochodzący z pierwszej Świątyni Salomona,i  jest pokazywanym w muzeum,  pilnie strzeżonym artefaktem.

jabłkoSalomona


Niezwykła i pełna zdumiewających momentów historia odnalezienia Arki Przymierza i miejsca ukrzyżowania Pana Jezusa została na filmie, który gorąco polecam, zrelacjonowana przez samego Ron’a Wyatt’a.
Każdy, kto miał okazję zapoznać się z opisem Arki Przymierza i jej przeznaczeniem zrozumie sens i znaczenie nie tylko samej Arki, ale również tego, co się wydarzyło na Golgocie, podczas ukrzyżowania Jezusa Chrystusa, gdy Jego krew wypłynęła z przebitego włócznią boku i szczeliną powstałą podczas trzęsienia ziemi, spłynęła  6 metrów w dół, bezpośrednio na wieko  Arki Przymierza, która czekała tam, na ten kulminacyjny moment, ukryta 600 lat wcześniej (w 586 r.)!

W Starym Przymierzu kapłan raz do roku, w celu przebłagania Boga za grzech swój, swego domu i ludu, kropił krwią wyznaczonych zwierząt nad wiekiem od strony wschodniej. O tym można przeczytać w  3 Księdze Mojżeszowej, w 16 rozdziale
Bóg dopilnował, aby Arka Przymierza była tak umiejscowiona w grocie pod krzyżem, aby krew Zbawiciela mogła  spłynąć na konkretną, przeznaczoną  do tego celu część zachodnią wieka Arki, dla przebłagania za grzechy, każdego kto w Niego uwierzy i w ten sposób dzieło zbawienia zostało wykonane.  
Nastąpiło przejście z Przymierza ST w Nowe Przymierze, gdzie Pan Jezus jako Arcykapłan wszedł do świątyni niebieskiej, jako Pośrednik Nowego Przymierza!

Czytamy o tym w liście do Hebrajczyków 9:24-28:
24. Albowiem Chrystus nie wszedł do świątyni zbudowanej rękami, która jest odbiciem prawdziwej, ale do samego nieba, aby się wstawiać teraz za nami przed obliczem Boga;
25. I nie dlatego, żeby wielekroć ofiarować samego siebie, podobnie jak arcykapłan wchodzi do świątyni co roku z cudzą krwią,
26. Gdyż w takim razie musiałby cierpieć wiele razy od początku świata; ale obecnie objawił się On jeden raz u schyłku wieków dla zgładzenia grzechu przez ofiarowanie samego siebie.
27. A jak postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd,
28. Tak i Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują.

Co za cudowne wypełnienie Bożego Przymierza, dokonane i dokończone na krzyżu, ponad dwa tysiące lat temu, u schyłku wieków, jak to czytamy, a rozmyślając o tym, zdajemy sobie sprawę, że tym bardziej obecnie czas nagli..

Ron Wyatt, oprócz opisu znalezienia Arki Przymierza i jej zawartości(!) i tego, co się działo, gdy po raz drugi odwiedził komorę, w której była ukryta Arka, opowiada o analizie krwi Zbawiciela, która została zbadana w laboratorium w Izraelu, co odkryli laboranci i jakie piorunujące wrażenie to na nich zrobiło, gdy okazało się, że krew ma właściwości krwi OSOBY ŻYWEJ!! Następnie określono  liczbę chromosomów tej krwi i okazało się coś szokującego, laboranci przeżyli prawdziwy wstrząs!..

Posłuchajmy tej relacji z ust Ron’a Wyatt’a od momentu url.


Oto całość materiału:

 

——-
p.s.
Materiał filmowy zawiera kilka obrazków, których  obecność w moim odczuciu nie jest konieczna, ale  Autor  je wkleił; na przykład: ‚Pan Jezus’ z ‚ziemią kulką’ w dłoni w 37 minucie;31 sek, niestety ten stereotyp jest bardzo silnie zakorzeniony i w kręgach chrześcijańskich.

23 przemyślenia nt. „Arka Przymierza znaleziona!..

  1. Ta wikipedia to prawdziwa kopalnia wiedzy, Rembov.
   ———————–
   Wysłany 08.11.2015 o 20:21 i przeniesiony

   Informuję, iż obraźliwe komentarze, mające na celu dyskredytowanie osoby Ron’a Wyatt’a, oraz wszelkie wypowiedzi, będące trollingiem, na moim blogu nie będą publikowane.
   ————————-
   Ponieważ w komentarzach, które zapowiedziałam, że nie będą publikowane, ze względów w/w wymienionych, w dalszym ciągu padają nieuzasadnione zarzuty, jakoby ‚uczeni, nie brali jego odkryć na poważnie’; odsyłam do w/w artykułu, gdzie nadmieniłam, co było powodem zawiści środowisk. Ci uczeni nie pałali do Wyatt’a sympatią, bo im samym nie udało się znaleźć, to co się udało jemu. Trzeba pamiętać, że w tak zwanych środowiskach naukowych, podobnie jak w szołbiznesie też panuje zawodowa zazdrość, kto wie nawet, czy momentami nie większa?

   Odkrycia Ron’a Wyatt’a są udokumentowane, istnieje Muzeum Ron’a Wyatt’a.
   http://wyattmuseum.com/museum
   Jest prowadzona strona internetowa informująca o jego odkryciach:
   http://wyattmuseum.com/

   Przypominam też konkretnym komentującym (którzy wiedzą, że to o nich mowa), że absolutnie nie muszą się zgadzać z tym, co pisuję, ale skoro to jest mój blog, to ja tu ustalam i decyduję o tym, jaki materiał będzie publikowany i o kim, a także granice krytyki, do której pozwalam posuwać się w komentarzach, zwłaszcza osobom, które nie wiedzą co to jest podstawowy savoir-vivre i jak zastosować jego zasady w komentarzach.
   Jeszcze raz zatem monituję o zachowywanie kultury wypowiedzi.

  2. Rembov, chyba doskonale wiesz jak kiedyś zwalczano i dalej zwalcza się Biblię. Jesteś tego doskonałym przykładem, bo można wyczuć Twój jad na kilometr. Nikola Tesla to wg Ciebie pewnie też ktoś przeciętny, a gdyby nie ten człowiek, czytałbyś dziś wpisy Bianki w gazecie siedząc w parku.

   „Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom”
   Drugi list św. Pawła do Tymoteusza 4,3

   Marnujesz się spędzając czas na blogach. Z Twoją wiedzą i intelektem z pewnością wysoko zajdziesz. Bylebyś kiedyś nie żałował, bo czasu nie cofniesz.

   „I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle.”
   Ewangelia św. Mateusza 10,26

   1. Tesla do dla mnie genialny inżynier. Nie wiem dlaczego miałbym uważać za „nikogo” człowieka, który wniósł ogromny wkład w rozwój technologii.

    1. Zgadzam się. Można tylko ubolewać, że geniusz Tesli nie służy ludzkości w całej pełni, tak, jak on chciał, aby służył.

     1. No przecież służył. Facet stworzył między innymi silnik elektryczny, prądnica prądu przemiennego, autotransformator, dynamo rowerowe, radio, elektrownia wodna, bateria słoneczna, turbina talerzowa i transformator Tesli (rezonansowa cewka wysokonapięciowa). Nawet radio de facto jest jego wynalazkiem, bo Marconi wykorzystał do konstrukcji swojego urządzenia prace Tesli.
      Czego chcesz więcej?
      ———————-
      Podpuszczasz mnie, Rembov,..ale co tam,
      Wolnej Energii dla wszystkich!

 1. A tak nawiasem mówiąc:

  Skoro pan Wyatt odnalazł Arkę Noego i Arkę Przymierza, to dlaczego nigdzie o tym nie trąbiono? Facet powinien być wysławiany niczym Heinrich Schliemann, Sir Austen Henry Layard czy Howard Carter (odpowiednio odkrywcy: Troi, Niniwy i grobowca Tutenchamona). Takie odkrycia nie mogły by przejść bez echa, a do miejsc odkryć powinny ustawiać się kilometrowe kolejki chętnych do obejrzenia obu tych artefaktów. A tu tymczasem cisza jak w kościele po śmierci organisty. Ani wycieczek, ani sławy.

  Naprawdę nie czujesz, że coś tu nie gra?

  1. Co Ci nie gra Rembov? Dla mnie wszystko wygląda dość prosto. Świat nie chce uznać istnienia Boga, więc lepiej wyśmiać prawdę o pewnych odkryciach, aby ludzie przestali szukać Boga i w niego wierzyć.
   Jest wiele odkryć, o których nie należy mówić głośno, choćby kamienie z Ica.
   Link do źródła Twojej wiedzy -> Kamienie z Ica.
   Z Wiki: „Naukowcy zdecydowanie odrzucają możliwość autentyczności kamieni z Ica, uznając je za niezbyt wprawnie przygotowane oszustwo.
   Rembov – Naprawdę nie czujesz, że coś tu nie gra?
   Link do prawdziwych informacji -> Zakazana Archeologia Dinozaury i Ludzie

  2. Taka wiedza jest wielu nie na rękę.
   A zwłaszcza Władcy obecnego świata, Szatanowi, który jest Niegodziwcem i ojcem kłamstwa ( 1 Jana 5:19, Ewangelia Jana 8:44).

 2. Po prostu chcę się dowiedzieć o co ci chodzi z Teslą. Co też takiego zrobił, a o czym nie wiem, że go przywołałaś.

   1. Po prostu proszę, abyś napisała co też takiego okrył Tesla. A to dlatego, że z twoich enigmatycznych wypowiedzi, jak również z wpisu na blogu na jego temat, nic nie wynika.

 3. Bianka nie kasuj,bo to zadna rozmowa..
  tym bardziej ze wszyscy tu wymieniaja „twarde argumenty”..
  no to jak dyskutowac??
  a moze ja tez sie czegos naucze?
  przez rozmowe?
  a tym sposobem to jak?
  swoja droga wlacz czat… bedzie nam latwiej…
  jak nie wiesz jak to pisz to sie uruchomi…
  pozdrawiam!!

  1. Chcesz się czegoś nauczyć? No nareszcie jakaś konstruktywna decyzja, polecam najnowszy materiał : Płaska ziemia czyli największe kłamstwo NASA..

   Na czata nie mam czasu, Dylvish.

 4. Wczoraj 01.02.2016 r. dowiedziałam się, że Arkę Przymierza odnaleziono 06.01. 1982 r. czyli 34 lata temu, byłam w szoku, dlaczego jest taka cisza w tej sprawie. Wystarczy zbadać krew (chyba się nie da podrobić ), porównać z krwią z Całunu Turyńskiego i z Chusty, którą była przykryta twarz Jezusa. Nie wiem czym to tłumaczyć, że w tej sprawie nic się nie robi tylko się neguje prawdziwość odkrycia. Bardzo mnie ta wiadomość poruszyła do tego stopnia, że w nocy z 01/02.02.2016 r. (dzisiaj) przyśniło mi się, że moja lewa ręka przykleiła się do Arki Przymierza. Tak mnie to zdarzenie poruszyło, że się obudziłam (szkoda, ze nie spojrzałam na zegarek, o której godzinie to się stało). |Nie wiem co ten sen oznacza ale pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to to, że Bóg osobiście ze mną zawarł Przymierze. Arką Przymierza interesowałam się od zawsze.

  1. W kwestii Przymierza, które Bóg zawiera w czasach po dokonanej Ofierze Chrystusa,jak jest napisane:
   Łuk. 22:19-20
   19. I wziąwszy chleb, i podziękowawszy, łamał i dawał im, mówiąc: To jest ciało moje, które się za was daje; to czyńcie na pamiątkę moją.
   20. Podobnie i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich, to nowe przymierze we krwi mojej, która się za was wylewa.

   Jeśli wierzymy w Chrystusa jesteśmy z Bogiem Ojcem w Nowym Przymierzu, przez wiarę w Jego Syna.
   I jak jest napisane tutaj:

   Hebr. 9:11-15
   11. Lecz Chrystus, który się zjawił jako arcykapłan dóbr przyszłych, wszedł przez większy i doskonalszy przybytek, nie ręką zbudowany, to jest nie z tego stworzonego świata pochodzący,
   12. Wszedł raz na zawsze do świątyni nie z krwią kozłów i cielców, ale z własną krwią swoją, dokonawszy wiecznego odkupienia.
   13. Bo jeśli krew kozłów i wołów oraz popiół z jałowicy przez pokropienie uświęcają skalanych i przywracają cielesną czystość,
   14. O ileż bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego ofiarował samego siebie bez skazy Bogu, oczyści sumienie nasze od martwych uczynków, abyśmy mogli służyć Bogu żywemu.
   15. I dlatego jest On pośrednikiem nowego przymierza, ażby gdy poniesiona została śmierć dla odkupienia przestępstw popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są powołani, otrzymali obiecane dziedzictwo wieczne.

   Co do odkrycia Ron’a Wyatt’a, to nie jest to jedyne odkrycie ukrywane przed szerszą wiadomością publiczną, dochodzi do tego szereg innych jego odkryć, potwierdzających prawdziwość relacji Biblii.
   Ukrywane są również szkielety gigantów, o których mówi Biblia, oraz wiele innych artefaktów sprzecznych z doktryną ewolucyjną, a także takich, które podważają oficjalne kanony przyjęte za naukowe.

 5. Bardzo dobrą pracę tutaj wykonujesz. Bardziej wierzę w prawdziwość odkryć Wyatta, niż nie wierzę. Skoro Biblia jest nie tylko objawieniem Boga, ale też dokumentem historycznym, to przecież gdzieś część tych artefaktów z przeszłości musiała się zachować. Bóg zaś w swojej nieograniczonej wszechmocy i wolności może dowolnemu człowiekowi objawić co zechce i kiedy zechce, nawet jeśli, tak jak w przypadku Wyatta, odkrycia te zostaną oficjalnie odrzucone przez liderów Kościoła (w tym przypadku Kościoła ADS), do którego Wyatt należał:):)

  1. Witaj!
   Odkrycia Ron’a Wyatt’a, to stuprocentowe potwierdzenie prawdy wydarzeń, o których mowa w Biblii, i jako takie dla chrześcijan powinny być pierwszej wagi i nieocenione, ale jak pokazało życie: pozostają one niedocenione, w cieniu różnych niepewności, skoro natykamy się przykładowo na takie informacje: ‚Współcześnie toczą się spory pomiędzy historykami o to, gdzie w rzeczywistości znajdowała się Golgota: czy na terenie obecnej Bazyliki Grobu Świętego, czy na którymś ze wzgórz pod Jerozolimą.’. (https://pl.wikipedia.org/wiki/Golgota
   Znalezienie przez Ron’a Wyatt’a prawdziwego miejsca ukrzyżowania Pana Jezusa oraz Arki Przymierza, która znajdowała się dokładnie sześć metrów poniżej, a także krwi Pańskiej na wieku Arki, to wydarzenie na skalę wieków, które powinno być ogłoszone światu wszem i wobec, co dokonałoby natychmiastowej weryfikacji wszystkich pseudonaukowych spekulacji, więc dlaczego tego się nie robi? Dlaczego taki człowiek, jak Ron Wyatt i jego odkrycia są dyskredytowane nawet przez wierzących? Czego tak zwany ‚świat naukowy’ mógłby się obawiać, gdyby szeroka opinia publiczna dowiedziała się prawdy? Dlaczego wiele innych artefaktów, potwierdzających prawdę Biblii, jest ukrywanych? Szukając odpowiedzi na te pytania sedno takiego postępowania i kulminacja tych działań zostały streszczone w 2 liście do Tesaloniczan 2;7-11.

 6. Witaj:) Tak, masz rację, a ja dodam jeszcze to, że wg słów Ewangelii Łukasza 4,6 władza nad naszą piękną niegdyś planetą została „przekazana” szatanowi. Mało kto dziś o tym wie, mało kogo to interesuje, mało kto w to wierzy, ale fakt jest faktem, w Edenie nasi prarodzice uwierzyli szatanowi, oddając mu swoje panowanie nad Ziemią.
  Wyatt jest dla mnie wiarygodnym człowiekiem, zwłaszcza, że Bóg także mnie dał w tej kwestii mały znak, by wierzyć w prawdziwość jego słów i odkryć:)

  1. To, co się wydarzyło w ogrodzie Eden spowodowało, że Adam i Ewa oraz ziemia dostały się pod Boże przekleństwo, na skutek czego nastąpiły nieodwracalne w planie duchowym i fizycznym zmiany. Nasi prarodzice zostali odprawieni od bezpośredniej obecności Boga – co spowodowało stan śmierci duchowej, oraz z ogrodu Eden, Ewa miała pomnożone dolegliwości ciąży, a Adam musiał ciężko pracować na ziemi, która została z powodu niego przeklęta. Oboje z czasem mieli umrzeć nie tylko duchowo, ale i fizycznie, bo śmierć fiyzczna jest konsekwencją śmierci duchowej, a to z kolei przenosi nieodkupionego człowieka w stan niewoli diabelskiej.
   Dlatego cudzysłów użyty w słowie ‚przekazana’ został tu trafnie użyty, bo diabeł to uzurpator i kłamca, który chciałby, aby ludzie myśleli, że ‚władza została mu przekazana’, bo to by było wywyższenie, a tymczasem jego pozycja wynika z degradacji. Więcej na ten temat czytamy w Ks. Objawienia 12;7-9.

   Bóg stworzył niebo i ziemię i morze, w cudowny sposób, i Biblia objawia szczegóły dni stwarzania świata. Te szczegóły są dla ludzi żyjących w czasach współczesnych tak kontrowersyjne, że nawet niewielu wierzących jest w stanie je dostrzegać czytając Biblię. Mam tu na myśli to, co Biblia mówi o sprawach związanych z:kosmologią. Tak więc jeśli można w świetle objawienia o stworzeniu świata używać słowa: planeta – to raczej w znaczeniu, że plane- to płaszczyzna – równina, poziom.
   Planeta słowo wzięte z greki znaczy: wędrowiec. Biblia wspomina o gwiazdach i ich konstelacjach, a gwiazdy, które się błąkają (wędrują nie tam gdzie Bóg im wyznaczył), są zachowane najgłębsze ciemności. List Judy 1;13,14,15. Kosmologia biblijna jest kompletnie inna, niż ta serwowana przez tak zwana współczesną naukę oraz obrazki według NASA w kooperacji z przemysłem filmowym.

 7. A bł. Katarzyna Emmerich (ta od „Pasji”) w swoich objawieniach widziała, jak pierwszą (sic) Arkę Przymierza ukrył Jeremiasz na górze Synaj.
  Odpowiedź od Bianki:
  Nie miałam okazji zapoznać się z całością objawień tej katolickiej błogosławionej. Nie jestem wyznania rzymsko-katolickiego, więc nie podążam za literaturą, która powstaje pod auspicjami tej organizacji, zwłaszcza jeśli wspierane są w ten sposób doktryny, które w moim rozumieniu objawionego Słowa Bożego, nie są spójne z tym Słowem. Przykładowo doktryna o ‚duszach czyśćcowych’ , o których wspominała Katarzyna Emmerich – jak to zapewnia wydawca pozycji pt.:Tajemnice Czasów Ostatecznych’ (info na ten temat tutaj: https://www.religijna.pl/tajemnice-czasow-ostatecznych-wizje-nieba-piekla-czyscca-aniolow-szatana-i-ostatniej-walki-kosciola-anna-katarzyna-emmerich).

  Kierując się wskazówkami bezpośrednio wypływającymi z Biblii, w temacie różnych doświadczeń życiowych, przez które przechodzą wierzący w Chrystusa, przyjmuję za prawdziwą, sugestię dotyczącą cierpień z powodu wiary, które mają miejsce tu i teraz w życiu doczesnym i mogą być wynikiem sądu Bożego, o którym mowa w tym miejscu:
  1 Piotr. 4:12-19
  12. Najmilsi! Nie dziwcie się, jakby was coś niezwykłego spotkało, gdy was pali ogień, który służy doświadczeniu waszemu,
  13. Ale w tej mierze, jak jesteście uczestnikami cierpień Chrystusowych, radujcie się, abyście i podczas objawienia chwały jego radowali się i weselili.
  14. Błogosławieni jesteście, jeśli was znieważają dla imienia Chrystusowego, gdyż Duch chwały, Duch Boży, spoczywa na was.
  15. A niech nikt z was nie cierpi jako zabójca albo złodziej, albo złoczyńca, albo jako człowiek, który się wtrąca do cudzych spraw.
  16. Wszakże jeśli cierpi jako chrześcijanin, niech tego nie uważa za hańbę, niech raczej tym imieniem wielbi Boga.
  17. Nadszedł bowiem czas, aby się rozpoczął sąd od domu Bożego; a jeśli zaczyna się od nas, to jakiż koniec czeka tych, którzy nie wierzą ewangelii Bożej?
  18. A jeśli sprawiedliwy z trudnością dostąpi zbawienia, to bezbożny i grzesznik gdzież się znajdą?
  19. Przeto i ci, którzy cierpią według woli Bożej, niech dobrze czyniąc powierzą wiernemu Stwórcy dusze swoje,

  Nie jest to w żaden sposób, z mojej strony, próba dyskredytowania żadnej z osób, które swoje życie poświęciły służbie Bożej, tak jak to rozumiały najlepiej i jakie były ich możliwości. Na całym obliczu ziemi, na przestrzeni dziejów świata, można znaleźć szczerze oddanych Bożej sprawie ludzi, Bóg z całą pewnością wie o nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *