Zła odpowiedź..

Oto, co czytamy w artykule: Co czwarty Amerykanin uważa, że Słońce krąży wokół Ziemi.
cytuję:
Co czwarty ankietowany Amerykanin nie mógł poprawnie odpowiedzieć na pytanie, czy Ziemia krąży wokół Słońca, czy jest odwrotnie, wynika z raportu wydanego w piątek przez National Science Foundation NSF.

Badanie przeprowadzone przez NSF w 2012 roku na 2200 osobach w Stanach Zjednoczonych zostało  wydane w piątek na dorocznym spotkaniu American Association for Advancement of Science w Chicago.

Na pytanie “Czy Ziemia krąży wokół Słońca, czy też Słońce krąży wokół Ziemi,” 26 procent ankietowanych odpowiedziało błędnie.’

—-
Po przeczytaniu powyższego przypomniało mi się pewne zdarzenie z lat szkolnych; pan profesor od historii, na którego lekcjach zawsze panowała nerwowa atmosfera, dopóki nie skończył odpytywać z zadanego materiału, zapodał jako zadanie domowe oglądanie dziennika telewizyjnego, z którego w ramach odpowiedzi, trzeba było zdawać szczegółową relację.
Gdy padło sakramentalne: – do odpowiedzi.., a następnie usłyszałam moje nazwisko, nie miałam innego wyjścia, jak tylko brawurowo przyznać się, że dziennika telewizyjnego nie oglądałam, bo.. i tu  padła moja szczera odpowiedź.
Nie mam pojęcia dlaczego nie powiedziałam wtedy cokolwiek, co mogłoby usprawiedliwić moje nieprzygotowanie do lekcji, na przykład, – bo zepsuł mi się telewizor panie profesorze.., albo, bo – nie było prądu ( co w tamtych czasach zdarzało się całkiem często), w każdym razie, to, co powiedziałam było po prostu prawdą, ale okazało się, po gwałtownej reakcji pana profesora,- gdy dotarło do niego, to, co powiedziałam, że prawda niekoniecznie musi być tą odpowiedzią ‘właściwą’, wszystko zależy od tego, kto,kogo ‘odpytuje’ i co chciałby usłyszeć ten kto pyta. Tak bowiem się dzieje, niezależnie od tematu, że ludzie są w stanie akceptować odpowiedzi jako ‘prawidłowe’, przeważnie tylko wtedy, gdy mówi im się to, co chcą usłyszeć. W przeciwnym razie odpowiedź może być odebrana jako ‘błędna’.

Zobaczmy teraz co odpowiada Biblia, na pytanie z ankiety: Czy  Ziemia krąży wokół Słońca, czy jest odwrotnie?
Ps. 19:2-7
2. Niebiosa opowiadają chwałę Boga, A firmament głosi dzieło rąk jego.
3. Dzień dniowi przekazuje wieść, A noc nocy podaje wiadomość.
4. Nie jest to mowa, nie są to słowa, Nie słychać ich głosu…
5. A jednak po całej ziemi rozbrzmiewa ich dźwięk I do krańców świata dochodzą ich słowa... Tam na nich słońcu postawił namiot,
6. A ono jak oblubieniec wychodzi ze swej komnaty, Raduje się jak bohater, biegnąc swą drogą.
7. Z jednego krańca niebios wychodzi I biegnie do drugiego krańca, I nic się nie ukryje przed jego żarem.

Kazn. 1:5
5. Słońce wschodzi i słońce zachodzi, i śpieszy do swego miejsca, gdzie znowu wschodzi.

Przekaz biblijny* brzmi jednoznacznie i ja się do niego przychylam, natomiast przypuszczam, że National Science Foundation pozostanie przy swojej wersji. Niezdecydowanych zachęcam do weryfikacji tego, co widzą każdego dnia na własne oczy, a Biblia potwierdza.

* więcej cytatów  tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *