Odwiert – czyli dokąd nauka nie sięga..

W czasach, gdy,  bikiniarze i hipisi beztrosko zażywali bigbitu, w północnych rejonach ówczesnego euro-azjatyckiego mocarstwa rozwijał się projekt porównywalny w swej  randze do podbojów kosmosu.
Jako, że Amerykanie opanowali przestworza, w co nikt nie śmiał dłużej wątpić, po obejrzeniu ‘transmisji z Księżyca’, którą pokazano maluczkim; ekipie radzieckiej  pozostawały do eksploracji rejony przeciwpołożne, i tak  rozpoczął się poważny naukowy projekt odwiertu najgłębiej w głąb, na płw. Kolskim. W projekcie zatrudniono najlepszych specjalistów, których premiowano i dawano mieszkanie, ich pensje były siedmiokrotnie wyższe, niż w innych miejscach kraju. Na półwyspie Kolskim powstał  prawdziwy kombinat, z naukowo gospodarczym zapleczem, gdzie praca szła pełną parą, a im z głębszych rejonów naukowcy dostawali próbki do badania, tym bardziej rosło ich zdziwienie, bo to, co  oglądali podważało ich dotychczasową wiedzę, jako błędną – gdyż im głębiej się dowiercano, tym znajdowano nie takie formacje skalne, jakie się przedstawia w podręcznikach; temperatura i promieniowanie gwałtownie rosły, a ciśnienie odwrotnie – zamiast rosnąć spadało..  Prawie wszędzie była.. woda, a na dużych głębokościach znaleziono aż 17 gatunków skamieniałych mikroorganizmów, które według naukowców ‘nie powinny’ tam egzystować. Występuje tylko jedna i niezmienna warstwa skalna, która zmienia właściwości fizyczne; co również całkowicie zmienia dotychczasową podręcznikową wiedzę. Naukowcom nie pozostawało nic innego, jak dorzucić ‘globusowi’ nieco milionów, do pozostałych miliardów lat.
Co ciekawe, nie została w tym materiale wspomniana  przyczyna nagłego i marnotrawiącego porzucenia tego ogromnego majątku i wydobytych próbek badawczych..

Sięgnijmy teraz do  poniższego info:  źródło
Ostatnie odkrycie było najbardziej szokujące dla naszych uszu, tak bardzo, że naukowcy bali się kontynuować projekt. Próbowaliśmy dokonać odsłuchu ruchów tektonicznych przy użyciu superczułych mikrofonów, które zostały wprowadzone do odwiertu. To co usłyszeliśmy uczyniło z tych logicznie myślących naukowców kłębek nerwów. To był dość słaby ale wysoki dźwięk, który jak się z początku wydawało musiał pochodzić z naszego własnego sprzętu- wyjaśnia Dr. Azzacov.
Po dostrojeniu i przeprowadzeniu kilku pomiarów zdaliśmy sobie sprawę, że dźwięk pochodzi z wydrążenia. Nie mogliśmy uwierzyć naszym uszom. Słyszeliśmy odgłosy człowieka, krzyczącego z bólu. Przy tym wyraźnym dźwięku słyszeliśmy w tle tysiące innych, a może i miliony krzyków. Po tym koszmarnym odkryciu, połowa naukowców zrezygnowała z dalszych prac. Na szczęście to co jest tam na dole już tam pozostanie.- podsumował Dr. Azzacov.

To co często pomijane w tej historii to jej dalsza część:
To co prawdziwie wytrąciło Rosjan z równowagi, poza koszmarnymi nagraniami, to fontanna fosforyzującego gazu, który wystrzelił tej samej nocy z odwiertu. Pośród chmury gazu ukazała się świetlna istota o skrzydłach nietoperza, przedstawiająca się słowami (po rosyjsku): “I have conquered”.

Incydent ten był całkowicie nierealny. – Rosjanie płakali z przerażenia, powiedział Bjoerne Nummedal (sejsmolog) – Później tej samej nocy, widziałem zespoły medyczne zajmujące się obłąkanymi. Kierowca, którego znam powiedział mi, że przekazano mu, aby każdemu podano medykamenty mające doprowadzić do wyczyszczenia pamięci krótkotrwałej. Rosjanie używali takich środków wobec ofiar będących w ciężkim szoku.

Powyższa historia  jest podważana przez sceptyków, którzy wolą dać wiarę wersji, jakoby wszystko to było  wymyślone, a nagranie pochodziło z niskobudżetowego horroru, którego nawet podany został tytuł: Baron Blood, lecz co dociekliwsi zauważą, że coś musi być na rzeczy, skoro projekt o niewiarygodnym, jak na tamte czasy i nawet obecne budżecie, został tak po prostu porzucony?..
No ale czy  powinna dziwić ta próba dezinformacji, skoro chodzi o tak ważny temat?

A poniżej kadr z w/w filmu o odwiercie – jakże wymowny wobec powyższego, prawda? ..
Czy to tylko taki przypadek, czy nie, pozostawiam do oceny Gościom mojego bloga.

odwiert

14 komentarzy do “Odwiert – czyli dokąd nauka nie sięga..

 1. tam nie ma odpowiedzi na zadne pytanie!

  ps.szkoda ze cenzurujesz komenty….i wycinasz linki z zetelnymi wyjasnieniami zjawisk i wydarzen…
  wstyd!

  1. W Biblii znajdują się wszystkie potrzebne człowiekowi odpowiedzi, warunek – trzeba ją czytać, ale nie tak, jak się czyta bajki i komiksy.

   Nie robię niczego, czego nie zapowiedziałam, mianowicie, że reklamy będą usuwane.
   Jeśli chcesz reklamować konkretne strony – to proste -załóż swojego bloga.

   rzetelne piszemy przez rz.

 2. skoro tak,to czemu wrzucasz reklamy YouTube?
  pffffff….
  zadna reklama tylko linki do stron z wyjasnieniami!a Biblia NIC nie wyjasnia!to zlepek bzdur!
  no ale zyj sobie dalej w swoim malym,zaklamanym swiatku teorii spiskowych…

  1. Te filmy, które wrzucam to nie są reklamy, ale przykłady poglądowe.

   Wiara – jak wyjaśnia Biblia – nie jest rzeczą wszystkich, jak to zostało wspomniane w (2 liście do Tesaloniczan, w 3 rozdziale, wersecie 2)- , ale też nic nie upoważnia niewierzących, aby zachowywali się w taki sposób, jak to prezentujesz.

   Przypuszczam, że nie przeczytałeś nawet ułamka materiału tu zaprezentowanego, no ale skoro musisz robić sobie jaja z czegoś, czego nie rozumiesz, to tracisz tu tylko mój czas..

 3. te linki ktore ja wrzucilem,tez byly tylko przykladami pogladowymi!
  jednak musialas je usunac,bo okazalo by sie,ze jest tam wszystko wytlumaczone!
  przyznaj,ze zwyczajnie nie chcialas sie osmieszyc!

  1. Jeśli ktoś czytał artykuł, do którego linka podałam, znajdzie wszystkie, zamieszczone do tego tego tematu opcje, w tym te, które sugerują to, co sam wkleiłeś.
   Przyznaję, że liczę na inteligentne czytanie tekstów, które zamieszczam i większość Gości mojego bloga nie ma z tym problemu.

  1. Wygląda na to, że fakty są niewygodne dla Ciebie, dlatego tak hojnie obdzielasz swoim wstydem.
   Zapraszam do dalszej dyskusji, lecz tylko w przypadku rzeczowych uwag.

 4. no ale jak mamy dyskutowac,skoro nie interesuja cie wyjasnienia tych rzeczy?
  przeciez w linkach ktore podalem bylo wszystko dokladnie opisane co i jak,z uwzglednieniem tego,ze to bylo wlasciwie dla checy zrobione i calosc to zwykla szopka!
  a ludzie twojego pokroju nadal wierza w te ploteczki…ech…
  juz naprawde znajdz cos madrzejszego,bo tym sposobem zwyczajnie sie osmieszasz….

  1. Posłuchaj, chcesz się śmiać, proszę bardzo, do pewnych granic śmiech to zdrowie.
   Skoro uważasz, że natrafiłeś na moim blogu na ‘ploteczki i szopki’, to ja nic na to nie poradzę.

   p.s.
   gdybyś miał do czynienia z ludźmi mojego pokroju, to zanim cokolwiek byś tu napisał, sprawdziłbyś pisownię w słowniku ortograficznym .

   heca – piszemy przez samo h.

 5. Uważasz ze to biblijne : piekło i męki przed sądem. Ja czytam Biblię i takie coś to bardzo niebiblijna katolicka nauka. Jeśli już to do piekła będą grzesznicy wrzuceni po końcu świata i sądzie . Jeśli w ogóle jezioro ognia jako miejsce wiecznych męk trzeba rozumieć, w co ja niekoniecznie wierzę. Djabły o skrzydłach nietoperza i jeszcze technologia kasowania pamięci . Ludzie nie kompromitujcie sie aż tak. I jako wierząca osoba nie powinnaś kasować komentarzy co ci nie pasują, licz się z Bogiem i bądź uczciwa.

  1. Do tego, że istnieje sąd Boga w wymiarze wiecznym, przekonuje mnie Pismo Święte.
   Nie mam tu na myśli niebiblijnych doktryn, na przykład o czyśćcu.
   Pismo objawia, ze istnieje kraina umarłych, w dole, czyli pod ziemią, gdzie są dwa miejsca dla umarłych, przedzielone przepaścią nie do przebycia, jedno miejsce dla cierpiących męki, a te po drugiej strony przepaści zwanej łonem Abrahama, gdzie przebywały duchy ludzi sprawiedliwych, przynajmniej do czasu, zmartwychwstania Pana Jezusa.
   Po zmartwychwstaniu Pana Jezusa, kto w Niego wierzy przeszedł ze śmierci do żywota wiecznego i po śmierci fizycznej przebywa w krainie żyjących, w górze, w niebie, oczekując na odkupienie ciał, czyli zmartwychwstanie, podczas którego duchy żyjących zostaną połączone z ich odkupionymi i zmartwychwstałymi ciałami, a jeśli zmartwychwstanie zastanie kogoś przy życiu w ciele, oni zostaną przemienieni w oka mgnieniu i porwani na obłoki, gdzie nastąpi spotkanie z Panem.

   O krainie umarłych mówi zarówno ST , nazywając to miejsce szeolem, jak i NT , które w grece brzmi hades.
   Po drugim przyjściu Pana Jezusa, nastąpi zmartwychwstanie wierzących w Jezusa i sprawiedliwych, a po tysiącu lat powstaną z martwych pozostali, na Sąd zwany Ostatecznym i jeśli kto nie został zapisany w Księdze Żywota zostanie wrzucony do jeziora ognistego, gdzie będzie płacz i zgrzytanie zębów, ogień nie zgaśnie robak nie zginie.
   Obojętnie jak trudno jest przyjąć do wiadomości naszym współczesnym umysłom taki obraz, który przerasta wyobraźnię każdego, to jednak Słowo Boże o tym mówi.
   Diabły, a właściwie demony, w wydaniu ‘klasycznym’ przestały się pokazywać ludziom jakiś czas temu, (aczkolwiek nie twierdzę, że nie pokazują się w takim anturażu w ogóle), natomiast w erze obecnej, stechnicyzowanej i ‘patrzącej w ‘kosmos’ został przygotowany dla ludzkości scenariusz bardziej pasujący do nowoczesnego wystroju, a są to istoty, które podają się za ‘obcych’, przybyłych ‘z kosmosu’, bo człowiek współczesny to ‘kupi’.

   Nie kasuję komentarzy, ale reklamy, co zapowiedziane jest na moim blogu i każdy, kto zamierza reklamować tu strony, został poinformowany, że takie reklamy będą usuwane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *