Kąty i ‘krzywizny’ płaszczyzny..

Ten tajemniczy tytuł wprowadzi nas w arkana obserwacji i wyciągania z nich prawidłowych wniosków, na podstawie materiału zaprezentowanego w filmie poniżej,   który w jasny, prosty i obrazowy sposób przedstawia co  widzimy, a czego nie, dlaczego tak się dzieje i o czym to świadczy.

O czym  informuje obserwatora lecącego samolotem nad powierzchnią ziemi,  widok płaskiego horyzontu  na wysokości oczu? Taki widok jest możliwy tylko wtedy, gdy ziemia jest  płaska, a dlaczego?  Gdyż gdyby była ‘kulistą’, z samolotu taki widok byłby niemożliwy, ze względu na kąt nachylenia ziemi ( tworzony przez jej kulisty kształt), obserwowany  z wysokości, co zostało zobrazowane na filmie.

Gdyby ziemia była kulą, to dwóch pasażerów samolotu, siedzących po przeciwnych stronach miałoby inne widoki z okna lewej i prawej strony samolotu.

Potem, od 3 minuty , 35 sekundy mamy obrazy, które według Autora filmu powinny sciągnąć widzowi z oczu kolczaste okulary i ja mam nadzieję, że Goście mojego bloga też doznają takiej ulgi.
Pokazana jest sekwencja zrobiona z wysokościowego balonu. Co  nam pokazuje? 3 minuta  42 – obraz mówi sam za siebie! w każdym razie ja mówię: wow! Tego z pewnością nie pokaże nam NASA, bo według obowiązującej doktryny współczesnej kosmologii, słońce nie powinno się znajdować w tym miejscu, a przy tym punktowo oświetlać ziemię POD sobą! – ale 140 milionów km  POZA horyzontem!  Zwróćmy uwagę, że kamera umocowana na balonie obraca się w koło i pokazuje CAŁY CZAS horyzont(  ziemia ma kształt płaskiego okręgu,a jakiekolwiek zniekształcenia horyzontu są powodowane soczewką, ) – ale to jest tu istotne, że gdyby ziemia była kulą, to  kamera obracając się, nie mogłaby  utrzymać widoku  horyzontu cały czas, bo zmieniałby swoje kątowe położenie względem ‘ziemi kuli’. Horyzont może być utrzymany w obiektywie obracającej się dookoła kamery cały czas, jedynie wtedy, gdy kamera obraca się nad płaską ziemią.

Horyzont może pozostawać na linii oczu przy starcie, locie  samolotu i lądowaniu tylko wtedy – gdy ziemia jest płaska.( ..)

W 5 minucie 34 mamy coś, co Autor zatytułował: ‘a teraz coś w stylu komedii NASA’. Ten obraz wymaga nieco skupienia; podczas, gdy kamera jest w ruchu, kąt pod jakim jest pokazywany  ten wycinek ‘ziemi-globu’ względem kamery jest nieruchomy, a powinien się zmieniać wraz z ruchem kamery.
Następnie mamy kilka sentencji podsumowujących to, co robi NASA wespół z Hollywood, czyli  dwie strony tej samej monety – poprzez system edukacyjny, zatruwając nas fizycznie, mentalnie i emocjonalnie.
My mamy być więźniami na ‘ziemi -kuli’, w mentalnej klatce, aby to, co jest poza było w posiadaniu ‘panujących’, przed którymi mamy się pochylać w uniżeniu, machać z tej klatki i popierać, podczas gdy nas niewolą i zatruwają.

To naprawdę jest bardzo proste: płaski horyzont=płaska ziemia.
Zapraszam na film:

Jeden komentarz do “Kąty i ‘krzywizny’ płaszczyzny..

 1. To naprawdę jest bardzo proste: płaski horyzont=płaska ziemia.

  Tyle, że trzeba się wznieść naprawdę wysoko, aby dostrzec krzywiznę Ziemi. Dziesięć czy dwadzieścia kilometrów to za mało, więc film z samolotu niczego nie dowodzi. Natomiast z ISS zakrzywienie już widać. 🙂

  W 5 minucie 34 mamy coś, co Autor zatytułował: ‚a teraz coś w stylu komedii NASA’. Ten obraz wymaga nieco skupienia; podczas, gdy kamera jest w ruchu, kąt pod jakim jest pokazywany ten wycinek ‚ziemi-globu’ względem kamery jest nieruchomy, a powinien się zmieniać wraz z ruchem kamery.

  Wszystko jest prawidłowo. Kamera się porusza, ale widoczny za oknem kawałek ISS i horyzont Ziemi pozostają w tym samym położeniu. Było by nieprawidłowo, gdyby się przesuwały względem siebie, bo to by znaczyło, że znajdują się tuż przy operatorze, a nie w odległości od kilku do kilkudziesięciu metrów w przypadku elementów ISS, do ponad dwóch tysięcy kilometrów (krzywizna Ziemi).

  Gdyby ziemia była kulą, to dwóch pasażerów samolotu, siedzących po przeciwnych stronach miałoby inne widoki z okna lewej i prawej strony samolotu.

  A tego nie rozumiem, bo przecież pasażerowie siedzący po przeciwnych stronach samolotu mają inne widoki za oknem.

  Horyzont może być utrzymany w obiektywie obracającej się dookoła kamery cały czas, jedynie wtedy, gdy kamera obraca się nad płaską ziemią.

  Co nie jest prawdą.
  ——————————————
  Odpowiadam: Rembov, temat był wałkowany wszerz i w poprzek, na moim blogu, oraz na forum,tak? Ale skoro ponownie trzeba o tym Ci przypominać, to pytam: a odkąd ‘zakrzywienie’ widać? Czy odtąd, – odkąd skakał Felix B.? https://www.youtube.com/watch?v=HxdZQtjN3rA, czy może tak, jak nam sugeruje inne studio, pokazując ,co ‘widać’ z lotu orła: https://youtu.be/3XclStdqkA4?t=14 , a może jednak zechcesz wziąć pod uwagę taki widok?: https://youtu.be/LIvu9k08n2s?t=64

  Autor filmu zwrócił uwagę, że ziemia musiałaby zmieniać swoje położenie podczas filmowania,względem kamery, która jest nieruchomo, a argument, że jest oddalona tutaj nie jest adekwatny. bo ziemia musiałaby być oddalona znacznie bardziej , aby być postrzegana w taki sposób, jak sugerujesz, a nota bene tak właśnie powinno być filmowane słońce, gdyby rzeczywiście było oddalone o miliony kilometrów od ziemi, a przecież widzimy, że tak nie jest. Tutaj, na tym filmie słońce jest spektakularnie wręcz sfilmowane NAD ziemią: https://youtu.be/GdW3Y6rxEN8?t=265
  ‘Krzywiznę’ robi soczewka ‘rybie oko’ i to też już przerabialiśmy.
  Bardzo Cię proszę i to po raz kolejny – nie dubluj się, analizuj i postaraj się wyjść poza ramy tego, czego byłeś uczony całe życie, ciągle mam nadzieję, że zdobędziesz się na to.
  Przeanalizuj to, na co jest zwrócone uwagę od tego momentu: https://youtu.be/GdW3Y6rxEN8?t=112 i tego : https://youtu.be/GdW3Y6rxEN8?t=265

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *