3 komentarze do “Eksperyment z poziomicą, czyli..

 1. Witam, jestem zdumiony niewiedzą autora bloga. Wiele z tych elementów jest błędnych, Sama wielkość poziomicy, która jest bardzo mała przy niewielkim zakrzywieniu jest praktycznie niewykrywalna, problem jest również z horyzontem. W związku z tym polecam zapoznać się z faktami https://www.youtube.com/watch?v=t45JxlImKHg&list=PLzYnf9GljPY_AGPj3290c2R9WVOHaWakX problematyka ta dotyczy rozumienia horyzontu. Warto ją poznać i poznawać biblijne chrześcijaństwo

  1. Witaj,

   Mnie przestało zdumiewać zarówno to, że wiele osób, z niewiedzy i braku czasu, aby to zweryfikować, ciągle daje wiarę teoriom, do których byliśmy wszyscy trenowani przez system edukacyjny, mass media i poprawność ‘naukową’, jak i to, że ciągle będą tacy, którzy jedni z niewiedzy, inni już z premedytacją, wynikającą z własnego wyboru, będą starali się czynnie zwalczać i tłumić prawdę, w miarę danych im możliwości, poprzez uporczywe trollowanie, używanie błędnych argumentów i trzymanie się błędnych założeń ad infinitum.

   Polecasz film, w którym już od pierwszych sekund, oglądamy mizernej jakości animację, ‘ziemi-kuli’, podczas której pada komentarz: Ziemia nie jest płaska. Jednak ani animacje, ani malunki ‘ziemi-kuli’, którymi epatuje nas bez żenady NASA w majestacie ‘nauki’, nie mogąc przy tym zaprezentować żadnego rzeczywistego materiału fotograficznego; nie wystarczy komuś, kto zaczął wnikliwie badać ten temat, uwzględniwszy w tym historię powstania tej instytucji, z okultystyczymi konotacjami jej założycieli włącznie, i której nawet sama nazwa, w języku hebrajskim, ujawnia skąd się bierze jej źródło. Historia powstawania danych ruchów i organizacji, to bardzo istotny element w dociekaniu do prawdy i układaniu poszczególnych elementów tej dziejowej układanki, której zafałszowywany obraz ma na celu zwodzenie umysłów i dusz zniewalanej ludzkości, na przestrzeni wieków. Wszystkie te działania mają oczywiście swój cel stateczny. Czytelnicy mojego bloga są zachęcani do analizy materiałów, które mogą pomóc w dociekaniu do prawdy, ukrywanej pod przykrywką fałszywej i zwodniczej ‘nauki’. Polecam przy tej okazji, przypominająco i podsumowująco, temat prezentowany na moim blogu pt. Czeski film. O horyzoncie i perspektywie polecam m.innymi filmy Użytkownika : My Perspective, na portalu you tube, częściowo zaprezentowane na moim blogu. ( Te które są już niedostępne, zostały usunięte z portalu, nie przez ich autorów, ale ciągle powstają nowe, więc zainteresowani mogą kontynuować samodzielne dociekania).
   W kwestii tego, co rzeczywiście można znaleźć w Biblii na temat stworzenia polecam temat zaprezentowany na moim blogu pt. : Płaska ziemia a Biblia.

 2. Witam,
  Doświadczenie, które przeprowadził twórca tego filmiku jest błędne w założeniach i udowadnia jedynie ignorancję (lub brak wiedzy) samego eksperymentatora. Nie udowadnia on płaskości Ziemi a jedynie pokazuje że poziomica nie wskazała odchyleń od poziomu. Poziomica zachowa się dokładnie w taki sam sposób dla płaskiej Ziemi jak i dla Ziemi kulki. Płaskiej Ziemi nie tłumaczę bo chyba nie muszę, więc skupię się na wytłumaczeniu Ziemi kulki.
  Samolot unosi się w powietrzu dzięki silne nośnej przeciwdziałającej grawitacji (w poście pod innym artykułem pokazałem jak udowodnić istnienie takiej siły, bez względu na nazewnictwo). Siła ta wytwarzana jest dzięki konstrukcji skrzydeł gdzie powietrze nad skrzydłem musi pokonać dłuższą drogę co prowadzi do utworzenia strefy obniżonego ciśnienia. Wiadomo, że w takich warunkach powstaje siła skierowana do góry (od wyższego do niższego ciśnienia). Na wysokości przelotowej można założyć, że siła nośna i siła przyciągania równoważą się. Przeprowadzone doświadczenie bazuje na przekonaniu, że samolot bez korekcji wyleciałby w przestrzeń kosmiczną. Gdyby tak się działo, to niepotrzebna byłaby poziomica, ponieważ było by to obserwowane jako wznoszenie się. Naszym punktem odniesienia zawsze jest powierzchnia ziemi i tak samo jest dla poziomicy. Samolot porusza się po okręgu bez większych wahań wysokości właśnie dzięki zrównoważeniu wyżej opisanych sił. Samoistnie nie jest w stanie unieść się wyżej. Taka akcja musiałby być związana ze zwiększeniem ciągu silników i obserwowalne byłby zwiększenie wysokości w stosunku to powierzchni Ziemi. Jeśli trudno jest komuś wyobrazić sobie jak to wygląda, to proszę narysować sobie okrąg i styczną do niego. Ta styczna obrazowałby tor lotu jaki zakłada autor filmiku. Następnie wybrać kilka punktów na prostej i połączyć je ze środkiem okręgu. Od razu widać, że długość odcinka między zaznaczonymi punktami a okręgiem zwiększa się, czyli samolot musiałby się cały czas wznosić.
  Analogicznym doświadczeniem, które nie wymaga samolotu jest umieszczenie poziomicy w samochodzie i przejechaniu kilku kilometrów po płaskim. Efekt ten sam. Poziomica zawsze wskaże poziom, bo wektor siły jest zawsze skierowany prostopadle do stycznej.

  —————–

  Odpowiedź od Bianki: Trochę się naczekałeś na odpowiedź, ale to z tego względu, że z kolei ja czekałam na odpowiedni materiał w j. polskim, który mogłabym zaprezentować, w ramach odpowiedzi i znajduje się on w temacie pt. Czy poziom oznacza poziom?..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *