Nóż do chleba?..

Mój blog jest adresowany głównie do osób wierzących, których staram się zachęcić do działania w oparciu o Mądrość dawaną z góry, której bezpośrednio udziela sam Stwórca tym, którzy  o to proszą, jak jest to napisane w liście Jakuba 1:5. A jeśli komu z was brak mądrości, niech prosi Boga, który wszystkich obdarza chętnie i bez wypominania, a będzie mu dana.

Wierzę, że jeśli będziemy patrzeć na otaczający nas świat i wydarzenia przez pryzmat tego, co objawił nam Stwórca w Jego Słowie, będziemy mogli ten świat i wydarzenia, które dzieją się na naszych oczach lepiej rozumieć, a także rozpoznawać symptomy wydarzeń nadchodzących.  Jako wierzący mamy już inne priorytety, niż gdybyśmy byli nakierowani jedynie na układanie sobie życia ‘tu i teraz’. Przed nami wieczność, a to całkowicie zmienia perspektywę, oraz ma wpływ na to ile czasu i energii zechcemy poświęcać sprawom doczesnym.

Większość z nas ma jakieś życiowe zobowiązania. Jesteśmy wszyscy mniej lub bardziej uwikłani w system, który zmusza nas do zdobywania środków na życie, a dla większości oznacza to poświęcania coraz więcej sił i czasu na pracę zarobkową. Pieniądz stał się motorem niemal wszystkich wysiłków, do których motywowany jest współczesny człowiek, cała egzystencja, od tej najbardziej podstawowej, pozwalającej przetrwać biologicznie,  do wysublimowanej w marzenia, jest w tak zwanym  cywilizowanym układzie społecznym, uzależniona od zarobkowania, aby ‘kupić-sprzedać’.

Gdy wsłuchamy się w przekazy popularnych kołczów, ich głównym mottem jest zwykle zachęcanie do skierowywania swego potencjału na ‘dążenie do realizacji marzeń’, ale w każdym takim przypadku , nawet gdy początkowo jest mowa o sprawach nie związanych bezpośrednio z pieniądzem, np. takimi, jak znalezienie powołania i misji życiowej, to w dalszym rozwinięciu wszystko sprowadza się do tego, że trzeba zarobić pieniądze, aby móc te marzenia realizować, i porady  dotyczą kwestii, jak odblokować i ukierunkować cały potencjał twórczy  na zarobkowanie, no bo to właśnie pieniądze stanowią bazę do bycia niezależnym, spełnionym , szczęśliwym i usatysfakcjonowanym. I trudno się z tym nie zgodzić, gdy mowa o funkcjonowaniu w świecie, w którym  nie  można  osiągnąć  sukcesu inaczej, jak tylko za pomocą pieniądza.

Pieniądz jest zwykle przedstawiany jako taki nóż do chleba’, narzędzie, które samo w sobie jest neutralne, trzeba tylko wiedzieć, jak go używać, aby był przydatny, jak właśnie przydatny jest ‘nóż do chleba’.

Czy jednak rzeczywiście tak jest?

Skąd się wzięły pieniądze? To pytanie nurtuje wielu , zarówno tych, którzy gonią za nimi na różne sposoby, jak i tych, którzy rozumieją, że to dla większości zjadaczy chleba, zaprojektowana gonitwa za przysłowiową  ‘marchewką na kiju’, albo  innymi słowy, ‘gonitwa za wiatrem i ułudą obietnic bez pokrycia’.  Badając historię, na tyle na ile to możliwe, widzimy, że pieniądze przynoszą ludziom więcej złego , niż dobrego, są zarzewiem konfliktów, wojen i nieszczęść, a tylko niewielka garstka ma do nich rzeczywisty dostęp, a ich zdobywanie wymaga od zwykłych ludzi coraz większego wysiłku i nawet niezależni badacze, którzy poświęcają swój czas na dzielenie się tymi informacjami, które sami zdobywają, i którzy  znają prawdę o pieniądzu, muszą niestety jakoś zarabiać, aby móc poświęcać czas na swoje badania. Jednym słowem;obracamy się  w zamkniętym, magicznym kieracie.

Co może być tego powodem?

Jak twierdzi niezależny  badacz z Afryki Południowej : Michael Tellinger, którego materiał jest do wysłuchania w j. polskim tutaj:
dzieje się tak, gdyż pieniądze nie są wytworem ‘ewolucji handlowej’, ale zostały zaimplementowane do użytku w starożytności, przez istoty zwane bogami, które zaprowadziły system królów- kapłanów, z których wywodzą się jaśnie, z dawien dawna  ludzkości panujący, ( w takiej czy innej formie  tegoż panowania) , w celu sprawowania kontroli  i niewolenia rodzaju ludzkiego, i wszystko wskazuje na to, iż tak właśnie jest w istocie, i można obserwować to w czasie rzeczywistym. (Tellinger rozwija ten temat  tutaj: Michael Tellinger Exposes the Hidden Controllers of Mankind M.Tellinger ujawnia ukrytych kontrolerów ludzkości, materiał w j. angielskim)

Poniżej screeny z materiału tłumaczonego na j. polski

Tellinger Tellinger1

Tellinger2 Tellinger3

źródło

Biblia również wspomina o tych istotach, to upadli aniołowie, a Księga Henocha wymienia ich imiennie.
Biblia ujawnia, jaki jest cel ostateczny, do którego ma służyć pieniądz.
 W rym temacie zachęcam ponownie do obejrzenia filmu, który już był prezentowany na moim blogu wcześniej, a który omawia to zagadnienie prezentując zapowiedzi biblijne, oraz wydarzenia, które już mają miejsce, a prowadzą prosto do tego, co przepowiada Biblia.  Film nosi tytuł  Znamię Bestii.

Materiały  M.Tellingera, które zostały przetłumaczone  na j. polski, zawierają wizerunek ‘ziemi-globu, gdyż  są  to materiały z lat wcześniejszych, a ten materiał polecam jako, że  jest cenny z uwagi na tematy o funkcjonowaniu społecznym, pieniądzach i jego projekcie Republice Ubuntu. ( Moja uwaga: niestety  z czasem okazało się, że nie jest  możliwe zastosowanie idei zupełnego uwolnienia się  od systemu monetarnego – materiał, w którym jest to info ma tytuł: Ubuntu, domy z ziemi i dzwoniące kości gigantów – Barbara Wojtkowska  

Jakiś czas temu, M.Tellinger zrewidował teorię heliocentryczną w świetle faktów. (ten materiał jest dostępny  w j. angielskim) Flat Earth, Free Energy, Magnetism (Oct 30th 2016)

W/w tytuł znaczy:  Płaska ziemia, wolna energia, magnetyzm (30.10.2016)

Michael Tellinger w  tym materiale  omawia między innymi; w jaki sposób  badał zagadnienie związane z heliocentrycznym kłamstwem o ziemi-globie, po czym doszedł do konkluzji, iż jest to jedno z największych zwiedzeń dziejowych, narzuconych ludzkości, poprzez upowszechnioną kłamliwą propagandę pseudo-nauki.  Na portalu you tube znajduje się materiał z lat 2013, gdzie Michael Tellinger  podczas wykładów prezentuje jeszcze ziemię-glob, bo w tym czasie  nie spotkał się jeszcze z możliwością przeanalizowania teorii heliocentrycznej.

Autor stwierdził, że, gdy usłyszał to jakiś czas temu, po prostu odrzucił te  twierdzenia, jako ‘niedorzeczne’. tymczasem obecnie ,  nie tylko  rozumie, że to twierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe i aktualne, i codziennie to, z czym się spotyka, badając  sprawy otwartym umysłem, przekonuje go o tym, w jak zakłamanej rzeczywistości egzystujemy. Jak bardzo to kłamstwo, które zostało nam narzucone  ukrywa przed nami prawdę o świecie i jego funkcjonowaniu,  jest możliwym do rozpoznania dopiero, gdy odważymy się otworzyć tę ‘puszkę Pandory’, która skrywa  złe wiadomości, jesteśmy w stanie rozpoznać dziejowe kłamstwa, które zostały nam  wtłoczone przez system edukacyjny, i  tak zwaną oficjalną narrację.

W materiale znajdziemy takie tematy:

1. Co wiemy.
2.’Święte krowy’ (twierdzenia pseudonaukowe).
3.Dźwięk i energia.
4. Wiedza i technologia starożytna.
5. Energia – magnetyzm – elektryczność.
6. Wolna elektryczność.
7. Nasza rzeczywistość.
8.Ziemia kulista, czy pozioma?
9. Poszerzanie  granic otwartego umyslu.

konkluzje:
Wszystko, co powiedziano nam o:

1.  historii
2.  nauce
3.  technologii
4.  zdrowiu.
5. biologii – genetyce
6.  wszechświecie -stworzeniu – kształcie ziemi.
7.  pieniądzach.

– jest kłamstwem.

W 2005 roku na Uniwersytecie w Tennessee udowodniono doświadczalnie, że dźwięk rozchodzi się z większą prędkością, niż światło, zostało to opublikowane oficjalnie w Departamencie Fizyki i Astronomii w  Tennessee, ale nie rozpowszechnia się tej informacji w systemie edukacyjnym.

c.d.n.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *