Płaska czy krągła?.. część 16 zakończenie

Kontynuacja omówienia treści filmu: Dr. Kent Hovind (Divide and Conquer & the Flat Earth), (Dziel i rządź i płaska ziemia),
W tłumaczeniu polskim: Czy ziemia jest płaska? – Dr Kent Hovin (Divide and Counquer – sam podziel i oblicz),

Część podsumowująca i zakończenie.

wypowiedź pastora Hovinda od. 41.minuty 57 sek.zaznaczona kolorem:

Płaskoziemcy mają odpowiedź na każdy jeden punkt.

hovind-odpowiedź-płaskoziemcy

Odpowiadam: Zabrzmiało to jak zarzut, jakby ci, którzy odważyli się dociekać prawdy o świecie i zobaczyli jakim kłamstwem jest to, co jest obligatoryjnie serwowane jako ‘prawdziwa kosmologia’. zachowywali się ‘niestosownie,’ gdy potrafią wskazać , w czym tkwi to kłamstwo, zarówno jeśli chodzi o niezgodność heliocentryzmu z objawieniem biblijnym, jak i świadectwem dowodowym w świecie rzeczywistym.

41minuta 59 sek:
I założę się, że wyjdzie przynajmniej z 50 opozycyjnych programów you tube, aby obalić to jedno, które dziś oglądacie. No cóż, miejcie zabawę, powodzenia. Nie widziałem żadnej odpowiedzi, której nie można by obalić, ale jest to dla mnie strata czasu, mam do pokonania i zabicia innego smoka -ewolucję.
Jedynym powodem, czemu w ogóle wypowiadam się na temat płaskiej ziemi, to fakt, że mamy wiele komentarzy, pytań na ten temat, oraz, że chrześcijanie dzielą się przez ten temat i myślę, że to jest poważna rzecz, kochani bracia i siostry, myślę, że ktoś się z was poważnie śmieje, że wierzycie tej teorii.

Hovind-śmieje1

Podczas gdy pastor Hovind dołącza do śmiejących się, ze spraw, których nie przeanalizował jak należy, czego dał wyraz, jak to  usłyszeliśmy i zobaczyliśmy w omawianym materiale,  uważam  wraz z tymi, którzy poświęcili czas na dogłębną analizę  teorii heliocentrycznej, w świetle objawienia biblijnego, historii i prawdziwej nauki , która bada świat nie z pozycji teoretycznej, ale praktycznej, że dociekanie  do prawdy, to nie zabawa, z pewnością nie dla tych, którzy już zobaczyli jak daleko sięga dziejowe zwiedzenie, jaka jest jego cena,  i biorą to na poważnie.

Ten smok,  którego pastor Hovind  zamierza zabić, ma więcej, niż jedną głowę, więc odrąbanie smokowi jednej głowy: ewolucji  – nie wystarczy.

Pastor Hovind (w ok 43 minucie 39 sek.), przyznaje, że to tylko jego teoria, ( ale jeśli w nią nie wierzysz chrześcijaninie, to  bój się, bo będa się śmiać).

Życzę pastorowi Hovindowi, gdy już się przestanie śmiać,  aby prędzej czy później zobaczył błędy tej  jego teorii.
Byłoby pożyteczniej dla pastora, gdyby zamiast potraktować temat z musu i po łebkach, przyłożył się na poważnie do tego jakże  ważnego zagadnienia, jakim jest dociekanie prawdy o świecie takim, jak przedstawia  go Biblia, oraz jaki jest możliwy do badania, zwłaszcza, że jak twierdzi ma ‘wiele pytań  i komentarzy’, gdyż ciąży na nim poważna odpowiedzialność, za to, co głosi, w majestacie swego autorytetu i zaufania, jakim go darzą pytający.

(od ok.49 minuty, 02 sek):
‘Żaden z faktów okrągłej ziemi nie zaprzecza i nie podważą Biblii. Istnieją metafory, o których mówiliśmy na początku, jeżeli mówimy o czterech krańcach ziemi, jest to metafora. Fakt, że ziemia sie obraca, jest to naukowy fakt, oraz, że obraca się, krąży wokół słońca. Nie otrzymałem listu od ‘eluminatów’, którzy mnie do czegoś zmusili i jestem absolutnie przeciwko nowemu porządkowi świata i spędziłem 9 lat w więzieniu, stojąc przy moim wierzeniu, i jeżeli trzeba byłoby, powtórzyłbym to raz jeszcze, bo nie będę ukrywał mojej wiary, ale to jest nauka. Myślę, ze ziemia moze się obracać, krążyć wokół słońca, i wciąż być w centrum Bożej uwagi.

centrum-uwagi-hovind

Nie musi być w centrum wszechświata i ze wszystkim, co sie obraca wokół niego. Tak nie musi być. Jeżeli wszystkie gwiazdy musiałyby sie obracać wokół świata, czy wiesz, jak szybko musiałyby lecieć? Podróżować? One równie dobrze mogłyby być w jednym miejscu, ale przez sam fakt, ze ziemia się obraca, mogłyby wyglądać, że, się przesuwają, więc gwiazdy nie mogłyby się tak szybko przesuwać , aby krążyć wokół ziemi, w ciągu 24 godzin, musiałyby się przzemieszczać zylion mil na godzinę, ale tak się nie wydarza. Jeżeli ziemia jest płaska, a słońce obraca się wokół niej, wtedy jaka siła powoduje, żeby słońce cały czas zmieniało swój kierunek, aby w ogóle cokolwiek obracało się. Musiałbyś mieć coś, co by jego trzymało, ake tym właśnie jest grawitacja. Gdzie jest jakaś lina, która utrzymuje słońce, aby pozostała w jednym i tym samym kole? Płaskoziemcy bardzo mi przykro z waszego powodu, ponieważ jesteście po prostu zwiedzeni, ja wiem, że dacie mi bardzo wiele negatywnych komentarzy, ktoś odpisał, nie, nie oglądamy cię. Bardzo mi przykro, bo martwię się, bo rozpoznaję w tym o wiele większe niebezpieczeństwo, fakt, że chrześcijanie się dzielą i walczą i myślę, ze tu jest wielka głupota i zwiedzenie pochodzące prosto z piekła. To Bóg uczynił świat, Bóg go ukochał, to jest jedyna planeta, na której istnieje życie i potrzebujesz być zbawiony i na nowo narodzony, aby pójść do nieba.’

Pastor Hovind bez zastanowienia połyka wielbłąda ‘zylionów’ lat,  w które każe nam wierzyć teoria heliocentryczna, oraz  Hollywood w  produkcjach  z gatunku sf, w których całe galaktyki ‘wirują i biegną’ w ‘nieskończoność’ , ale uwiera go  komar ruchu słońca i gwiazd nad płaszczyzną ziemi.
Polecam w tym temacie  bardzo ciekawy materiał filmowy pt.:
Jak szybko kręci się nocne niebo?

Poza tym sama Biblia objaśnia, KTO dysponuje tą siłą, która wszystko podtrzymuje i sprawia, że  świat stworzony funkcjonuje w określony sposób:

Hebr. 1:1-3
1. Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;
2. Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
3. On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach

To prawda, że zwiedzenie pochodzi prosto z piekła, ale czyż nawet sama nazwa HEL(L)iocentryzm nie zdradza swego pochodzenia? (Przywykliśmy myśleć, ze  to synonim słońca od słowa  helios, ale czy to tylko taki zbieg okoliczności, że Helios to bożek czczony w Grecji, a po angielsku słowo hell  znaczy piekło?)

c.d.n

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *