Fakty obiektywne i subiektywne, oraz ..

.. zaskakujący wątek , podrzucony mi przez algorytm youtube.

Przeszukując youtube, kilka dni temu, algorytm podrzucił mi, co prawda nie to czego szukałam, bo po wrzuceniu hasła: Płaska Ziemia, oraz Flat Earth , pokazały się materiały z ziemią w kształcie naleśnika, oraz kilku propagatorów teorii heliocentrycznej, w tym z tytułem prof., oraz tematy proponowane, typu : ‘dlaczego ciągle istnieją jeszcze tacy, którzy wierzą, w płaską ziemię, i dlaczego się mylą? – no i to zainspirowało mnie do napisania poniższego tematu.

Algorytm  był dla mnie tego dnia łaskawy, bo podsunął mi jeszcze jeden materiał, który , z konkretnych powodów, jest dla mnie, czyli kogoś, kto już jakiś czas śledzi tematykę kształtu ziemi, , sporym  zaskoczeniem.

Wrócę do omówienia w/w materiału w drugiej części.

Temat kształtu ziemi jest w moim odczuciu, jednym z kluczowych, w zrozumieniu na ‘jakim świecie żyjemy’, i w próbach dociekania; ‘co z tym światem jest nie tak?’ .

W tej części, chciałabym nawiązać do jednej z wypowiedzi kogoś, kto jako niezależny badacz rzeczywistości, uważa, że teoria heliocentryczna nie jest zgodna z rzeczywistością, i ja też uznaję to za fakt udowodniony.

Zgadzam się z twierdzeniem, usłyszanym w jednym z materiałów tego badacza , że rzeczywistość, w której żyjemy jest obiektywna, i możliwa do badania doświadczalnie.

Dodam przy tym, że to, jak się czujemy w tejże możliwej do badania w sposób obiektywny rzeczywistości, może być już subiektywny, i to z różnych powodów, w tym nawet takich mało racjonalnych.

Przykładowo ktoś pijąc jakiś napój, odczuwa swoimi zmysłami, że jest to mokra ciecz, i to jest fakt obiektywny, aczkolwiek podczas, gdy temu komuś ten konkretny napój smakuje, innemu może nie smakować, i to już jest fakt subiektywny, który nie neguje faktu obiektywnego, czyli tego, że ten napój jest mokrą cieczą.

Podobnie jest z badaniem wszelkich innych aspektów świata rzeczywistego, do którego służą człowiekowi jego zmysły, a dodatkowo też konkretne narzędzia, aczkolwiek w pewnych momentach ,nawet narzędzia mogą wydawać się niewystarczające, lub to, co wskazują może okazać się mylne.

Osobiście jestem zdania, które wynika z konsekwentnego podążania za wiarą w objawienie na temat świata i jego stworzenia, że zmysły, w które Stwórca wyposażył swoje stworzenie, są wystarczającymi narzędziami do badania świata rzeczywistego, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że to, w jaki sposób umysł człowieka współczesnego jest formowany, przez określony zasób wiedzy dawanej mu do akceptowania/ wierzenia, jest nakierowany na przekonywanie o konieczności posługiwania się technologią i ufania tak zwanym ekspertom.

Człowiek współczesny ma myśleć, że technologia jest niezbędna , aby móc naukowo badać świat, oraz, że ‘eksperci wiedzą lepie’j.

Jednakże nasz realny świat, w tym jego fizyczny kształt, może być badany obiektywnie, za pomocą zmysłów, oraz niezależnie od wszelkich czynników subiektywnych; jak na przykład światopoglądowych.

Z pewnością, w badaniu faktów obiektywnych, jednym z dodatkowych, a przy tym najbardziej przekonujących, dla umysłów zakotwiczonych w określonych konceptach , sposobów weryfikacji bezpośredniej, kształtu ziemi, byłaby możliwość dotarcia do konkretnych i newralgicznych punktów świata rzeczywistego.

To położyłyby kres wszelkim spekulacjom, jakichkolwiek grup określonych interesów, którym zależy, aby te teorie, które dorobiły się przymiotnika naukowe, pozostały teoriami obowiązującymi, mimo szeregu dowodów**, że tak nie jest, a które, gdyby je szerzej zaprezentować , miałyby szansę być szerzej dostrzeżone.
Polecam, (kolejny już raz na moim blogu), ten materiał:

**200 Dowodów że Ziemia Nie Jest Wirującą Kulą-Eric Dubay-Lektor PL # Real World

Zarówno dociekliwi wierzący w Stwórcę i stworzenie, jak i niewierzący, albo inaczej: wierzący, że Stwórca nie istnieje, a za to jest ‘samostworzenie’, – gdyby była taka możliwość, – chcieliby w sposób realny i fizyczny dotrzeć do, jak ja to określam, do miejsca eksploracji ultymatywnej.

Punkty, które ja określam jako ultymatywne, to między innymi te, które gdyby do nich można było zorganizować wyprawę badawczą , wykraczałyby poza tereny, które nie mieszczą się już na globusie, ani płaszczyznach map.

Ale niestety zaskakująco dla w/w jednych i drugich, tu pojawia się mur, nie do przebicia bo potencjalni chętni eksplorerzy zostają w tym miejscu pozostawieni bez możliwości dotarcia do tychże, potencjalnych miejsc.

To z kolei, może być, no i jest, uzasadnioną podstawą do snucia różnych przypuszczeń, gdy przyczyna braku takiej możliwości jest natury nieracjonalnej. A taka w istocie ona jest.

No bo jak racjonalnie wytłumaczyć fakt, że nie można do jakiegoś miejsca, gdzie nie prowadzi się działań wojennych, bo jest to oficjalnie teren wydzielony tylko dla misji naukowo-pokojowo-badawczych, nie można zorganizować, niezależnej od żadnych dotacji i organizacji, międzynarodowej, ponad wyznaniowej i pokojowej eksplorerskiej misji badawczej, która miałaby na celu zbadanie, czy nasz fizyczny świat ma swój literalny koniec, i jak on wygląda, czy może jest nieskończony, a jeśli tak, to co jest dalej i dalej?

No przecież to mógłby być najbardziej pasjonujący i absorbujący ludzkość event!
To logiczne, że taka wyprawa badawcza, złożona z badaczy niezależnych, która byłaby transmitowana w czasie rzeczywistym , dla tych, którzy się tym interesują na całym świecie, mogłaby raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości i dylematy w tym temacie.

Ale jeśli dzieje się tak, że zarówno wierzący w Stwórcę, jak i wierzący, że Go nie ma, stoją przed murem nie do przebicia, z napisem: ‘nieupoważnionym wstęp wzbroniony’, to o czym to może świadczyć?

Czy zatem to słuszne i naukowe, aby przymuszać kogokolwiek do jakichkolwiek koncepcji i teorii, nawet z przydomkiem naukowe, skoro ludziom pozostawione jest wierzyć tylko w teorie, i że są one naukowe?

Wierzący w Stwórcę sobie z tym spokojnie poradzi, bo wierzy Stwórcy i Jego objawieniu, mając nadzieję, że w wieczności wszystko zostanie mu dokładnie wyjaśnione i pokazane.

Niewierzącym w Boże objawienie o stworzeniu świata , pozostaje dana do wierzenia teoria heliocentryczna, której nie można potwierdzić, a skoro tak, nikt , kogo ona nie przekonuje , nie powinien być przymuszany do akceptowania tej teorii jako prawdy, oraz nazywany szurem, i innymi inwektywami.

Wygląda na to, że sam Stwórca dając człowiekowi wolny wybór, nie narzuca swojej koncepcji siłą. Na tym właśnie polega wolny wybór, na całkowitej, samodzielnej możliwości, wyboru co do wszelkich spraw. Stwórca przy tym lojalnie ostrzegł ludzkość, że lepiej dla niej podążać za Jego wskazówkami, i do czego prowadzi zły wybór, ten wbrew objawieniu i wskazówkom Stwórcy.

Tak więc, gdy spotykamy się z jakąś presją, opresją, przymusem, to jest to znak, dla kogoś, kto ufa Stwórcy, że sprawa ta pochodzi z innego źródła.

Wolny wybór to taka Boża wizytówka, i po tym możemy rozpoznać działanie Boże, a jest ono niezwykłe, oświecające i dające wiedzę dostępną dla szczerze poszukujących, jak to czytamy w obietnicy zanotowanej w Księdze Jeremiasza.33:2-3
2. Tak mówi Pan, który uczynił ziemię, Pan, który ją stworzył i umocnił, Pan jego imię.
3. Wołaj do mnie, a odpowiem ci i oznajmię ci rzeczy wielkie i niedostępne, o których nie wiesz!

Szczerze zachęcam, każdego szczerze wierzącego Stwórcy, do przeprowadzenia tego doświadczenia wiary, a nikt, kto pyta Boga, z czystymi intencjami*, , nie pozostanie bez odpowiedzi.

Zwiedzenie, w jakim utrzymywany jest cały świat, jest tak ogromne, że bez nadnaturalnej pomocy** ze strony samego Stwórcy, bez zaufania, że On ma moc otwierać umysły, nie obejdzie się.

Jeśli ponadnaturalne otwieranie umysłów*** do zrozumienia pism, było już konieczne u uczniów, gdy Jezus chodził po ziemi, to tym bardziej jest taka potrzeba teraz, w tej diabolicznej erze!

Polecam też ponownie film: LEVEL (Płaska Ziemia – Film Dokumentalny) Napisy PL

c.d.n.

————————–

*Ps. 18:26. Z pobożnym obchodzisz się łaskawie, Z nienagannym postępujesz nienagannie.
27. Z czystym okazujesz się czysty, A z przewrotnym postępujesz przewrotnie.

**Dan. 12:10. Wielu będzie oczyszczonych, wybielonych i wypławionych, lecz bezbożni będą postępować bezbożnie. Żaden bezbożny nie będzie miał poznania, lecz roztropni będą mieli poznanie.

***Łuk. 24:44-45
44. Potem rzekł do nich: To są moje słowa, które mówiłem do was, będąc jeszcze z wami, że się musi spełnić wszystko, co jest napisane o mnie w zakonie Mojżesza i u proroków, i w Psalmach.
45. Wtedy otworzył im umysły, aby mogli zrozumieć Pisma.

Jeden komentarz do “Fakty obiektywne i subiektywne, oraz ..

 1. (..)

  —–
  Od Bianki:
  Witaj,
  dziękuję za podesłane linki,
  niektóre z tych, które podałeś, jak ‘Utracona historia płaskiej ziemi’, dostępne na kanale Ewaranon.pl już tu polecałam.

  Z resztą materiałów, które na razie przejrzałam częściowo, zapoznam się w wolnej chwili.
  Nie udostępniam linków do materiałów, z którymi się nie zapoznałam.

  Koncepcja ziemi-krateru jest mi znana, ale nie do końca ją podzielam.
  Na podstawie wiadomości, do których ja dotarłam, przyjmuję za model rzeczywisty ten objawiony w Księdze Henocha, ze ziemia jest płaszczyzną, która ma swoje kierunki kardynalne i literalne krańce.

  Ostatni z linków,które podesłałeś to nieznany mi blog, (chyba oryginalnie w. j angielskim), czy mógłbyś napisać kto go prowadzi, o ile jest Ci to wiadome.
  Po pobieżnym przejrzeniu niektórych tematów, zauważyłam pewne sprzeczności. Przykład: W temacie o chronologii 500-letniego oszustwa w historii, postać Einsteina nie jest pozytywnie przedstawiona, jako twórcy wymyślonej teorii. A w temacie: Nigdy się poddawaj, dokonania E. zostały przedstawione w pozytywne świetle. To jest niekonsekwentne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *