‘Ukryte na widoku’, czyli..

O tym, że podróżować jest bosko, dowiadywaliśmy się jakiś czas temu z popularnych przebojów, albo jeżdżąc palcem po mapie, a obecnie przekonują nas o tym różni influencerzy, którzy dzielą się swymi doznaniami, ze swych lajfstajlowych podróży to tu, to tam, umilając zwykłą egzystencję, zwykłym ludziom, w ich kanapowych zaciszach.

I chociaż wygląda na to, że dla większości zjadaczy zwykłego, codziennego chleba, era eksploracji w stylu Magellana, czy innych wysłanników na szersze wody, zakończyła się na dobre, to przecież niestrudzeni żadnymi trudnościami Eksplorerzy, zawsze mogą sięgać wyobraźnią do czasów odległych i próbować dociekać, jak to drzewiej bywało, gdy ruszały, armady na podboje nieznanego świata, i zastanawiać się, dokąd one właściwie mogły dopłynąć, czy też dotrzeć drogą lądową, i czy z tych niezwykłych wojaży, z których przetrwały do naszych czasów skrawki mitów i legend, znanych z dostępnej literatury, pozostało może coś więcej?

Na przykład jakieś bardzo stare mapy?
Czy jednak można im ufać, mimo iż o starych mapach już wiadomo, ( tym, którzy się tym tematem trochę głębiej interesują), że im starsza mapa, tym więcej szczegółów zawiera w miejscach, w których na mapach współczesnych są już tylko białe plamy. Na przykład w rejonach tak zwanych biegunów płn. i poł.

Ale co wtedy, jeśli okazałoby się, że nawet tym najstarszym mapom, nie do końca można ufać, albo nawet wcale?..

Jakiś czas temu, jedna z Czytelniczek mojego bloga, którą niniejszym pozdrawiam 🙂 poleciła mi mailowo materiał, w moim odczuciu naprawdę wart zapoznania się z nim, a przedstawia niezwykle prawdopodobną koncepcję odwzorowania zarysów, swoistej mapy okręgu naszego świata, oraz większej, nieznanej z żadnych innych map, połaci lądów i wód.
Jest to mapa ‘ukryta na widoku’,  a ‘jak i gdzie?’, zostało pokazane i omówione w materiale pod tytułem Utracona historia płaskiej Ziemi część 7 – Znany świat

Autor wyjaśnia, dlaczego wszystkie obecne mapy, jak i te starsze, do których można dotrzeć pokazują nieprawidłowe zwrotniki, i dlaczego jest to kluczowe, aby i tym wiedzieć, gdyż to czyni wszystkie te mapy fałszywymi.

Wiedza o tym zmienia w tym temacie wszystko.

Autor wyjaśnia, dlaczego w związku z powyższym, wygląda na to, że ktoś nie chce, abyśmy wiedzieli w jakiej erze obecnie żyjemy.

Autor prezentuje konkretne konkluzje:

Wszystkie mapy, Merkator itd, albo są po pierwsze: oryginalnymi mapami , które należały do okresu, który miał miejsce tysiące lat temu, i otrzymały fałszywe daty i narracje dotyczące ich powstania,
albo po drugie: są zmanipulowanymi kopiami i wersjami oryginalnych map, które powstały ponad 2160 lat temu.
albo po trzecie: wszystkie są fałszywe i zostały stworzone podczas wielkiego resetu ostatnich kilkuset lat, aby wygenerować fałszywą historię i oś czasu, oraz aby utrwalić fałszywą narrację historyczną, i wzmocnić heliocentryzm Galileusza.

Autor jest zdania , iż z tych trzech opcji , druga i trzecia jest najbardziej prawdopodobna.

Czy zatem nie ma ani jednej mapy, której można byłoby zaufać?

Autor , który w pewnym momencie znalazł się w punkcie, jak mu się zdawało bez odpowiedzi, jednak ją uzyskał.

W materiale została zaprezentowana mapa Stergiosa.

Co pokazuje owa mapa?

Zobaczymy na niej lądy znane i coś jeszcze, zarys lądów i mórz, zupełnie nieznanych z żadnych map, które widzieliśmy.
Zostały na niej zmapowane również strefy czasowe, pory roku, trasy lotów, odległości.

Znakomity materiał, który trzyma w napięciu każdego szczerego badacza rzeczywistości.
Polecam!

c.d.n.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *